Policie zpřísní bezpečnost u římských památek

Relax
4. 8. 2016 09:30
Policejní hlídky budou posíleny u slavného Kolosea či baziliky svatého Petra.
Policejní hlídky budou posíleny u slavného Kolosea či baziliky svatého Petra.

Italská policie zpřísní bezpečnostní opatření u některých památek v Římě, včetně slavného Kolosea či baziliky svatého Petra. Nařídil to šéf římské policie Nicolo D'Angelo. V rámci protiteroristických opatření budou posíleny policejní hlídky u řady kostelů či na hlavním bulváru v historickém centru Říma Via del Corso.

Policie bude podle dnešního nařízení hlídkovat u vchodu do Kolosea, které je s asi 6,6 milionu turistů ročně druhou nejnavštěvovanější památkou světa (po Velké čínské zdi).

Římská policie podle agentury ANSA věnuje rovněž zvýšenou pozornost bezpečnosti během řady koncertů pod širým nebem, které se v letní sezóně v Římě ve větší míře konají.

Přísnější kontroly budou také na vyhlídkových lodích nebo v nákupních centrech.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Andrew Medichini

Další čtení

ilustrační obrázek

Dukovany a Temelín chystají noční exkurze pro veřejnost. Kapacita je omezená

Relax
19. 8. 2026
Mládě lachtana jihoafrického, pravnuk legendárního Gastona, poprvé vstoupil se svou matkou Daisy do velkého expozičního bazénu v Zoo Praha

Gastonův pravnuk už umí plavat. Mládě lachtana se v pražské zoo představí návštěvníkům

Relax
18. 8. 2026
ilustrační obrázek

Zazdila se v kmeni a vyvedla mladé. Olomoucká zoo slaví vzácný odchov zoborožců

Relax
18. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ