Průvodce navlékneme <span>do kostýmů</span>, oznámilo Znojmo

Relax
3. 6. 2009 13:17
Znojmo má turistům, co nabídnout.
Znojmo má turistům, co nabídnout.

ZnojmoNávštěvníky Znojma čeká v nadcházející turistické sezoně překvapení v podobě prohlídek centra s průvodci v historických kostýmech. Lidé s nimi mohou každý páteční a sobotní podvečer projít zajímavá místa v historickém centru a získat zábavnou formou poznatky o životě renesančního města a jeho obyvatel. 

"Snažíme se nabízet návštěvníkům města zážitkovou turistiku, protože zážitek je to, co jim po odjezdu ze Znojma zůstane," řekla dnes ČTK mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová. Ve městě již mají například ponocného, živé sochy a středověký hostinec, nedávno otevřeli také novou prohlídkovou trasu v podzemí, kterou zdobí pohádkové postavy. 

Prohlídky města s průvodci v kostýmech startují tento měsící. Hlavní průvodkyní bude měšťanka Kateřina a ve dvouhodinovém programu dále vystoupí její komorná, hostinská a mnich. Lidé zavítají například do měšťanského domu na Slepičím trhu, k radnici, opevnění a do kaple svatého Václava. Dozvědí se podrobnosti o každodennosti renesančního měšťana, městské správě, řemeslech, stravě i víře. 

V červenci a srpnu město zdarma pořádá také běžné prohlídky města s průvodcem. "Na tom se nic nemění ani v této sezoně, turisté si to oblíbili," uvedla Šipošová.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: ČTK

Další čtení

Proměna roku 2025 - síla a motivace ve svém životě něco změnit

Relax
13. 1. 2026

Nové vydání magazínu INTERVIEW č. 2/2026: Sto stran rozhovorů pro lidi, kteří nezapomněli číst

Relax
21. 1. 2026
2/2026 INTERVIEW

Peugeot 408: design jako nástroj růstu

Relax
15. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ