Řecko si slibuje úspěšnou sezonu díky slevám i Egyptu

Relax
8. 2. 2011 12:54
Turistickému ruchu v Řecku pomohou slevy i situace v Egyptě.
Turistickému ruchu v Řecku pomohou slevy i situace v Egyptě.

Počet návštěvníků Řecka by se letos mohl zvýšit o více než deset procent. Příjmy řeckého turistického sektoru ale zřejmě stoupnou pouze mírně, protože hotely budou muset snížit ceny, aby návštěvníky přilákaly.

Uvedl to dnes viceprezident řeckého svazu turistických podniků Andreas Andreadis v rozhovoru pro agenturu Reuters. Upozornil rovněž, že Řecko těží z poklesu zájmu turistů o Egypt, který je zmítán rozsáhlými nepokoji.

Turistický ruch se v Řecku podílí téměř pětinou na hrubém domácím produktu a souvisí s ním každé páté pracovní místo. Proto je klíčový pro snahu o oživení řecké ekonomiky. V uplynulých letech se turistické příjmy v Řecku propadly o zhruba 20 procent poté, co zájem turistů o Řecko snížily rozsáhlé protesty proti úsporným opatřením v zemi. Odvětví bylo navíc zasaženo světovou hospodářskou a finanční krizí.

Letos by měl být zájem turistů o Řecko silnější díky nižším cenám a hospodářskému oživení v Evropě. "Pozorujeme růst počtu příjezdů," uvedl Andreadis, který je rovněž šéfem řecké hotelové federace. "Mírně se zvýší rovněž příjmy," dodal.

Očekává se, že řecká ekonomika letos klesne o tři procenta po loňském propadu o 4,2 procenta. Vláda nicméně předpokládá, že v příštím roce se hospodářství vrátí k růstu.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Kateřina Adamcová: Umění spojit estetiku se zdravím a přirozenou krásou

Relax
2. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Ideální tipy na cesty

Relax
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ