<span>Rudé náměstí</span> čekají opravy, ale Lenin zůstane v mauzoleu

Relax
18. 5. 2010 11:30
Po pochodujících vojácích se po Rudém náměstí proženou opravné čety.
Po pochodujících vojácích se po Rudém náměstí proženou opravné čety.
Po pochodujících vojácích se po Rudém náměstí proženou opravné čety.Hospodářská správa moskevského Kremlu připravuje komplexní rekonstrukci Rudého náměstí. Mauzoleum bolševického vůdce Vladimíra Iljiče Lenina, které stojí na náměstí, ale zůstane nedotčeno. Podle prohlášení šéfa správy Kremlu Vladimira Kožina se kvůli opravám na Rudé náměstí možná příští rok neuskuteční tradiční vojenská přehlídka ke květnovým oslavám konce druhé světové války.

Na náměstí se toho podle Kožina na první pohled moc nezmění, opravit se musí hlavně nerovná dlažba. Nerovnosti působily podle agentury ITAR-TASS problémy i zahraničním vojákům, jimž se před nedávnem dostalo cti pochodovat na slavném náměstí při oslavách 65. výročí konce války. Na Rudém náměstí se kromě vojáků Ruska představili příslušníci ozbrojených sil Polska, Spojených států, Británie a Francie.

ČTĚTE TAKÉ: Oslavy vítězství v Rusku: veteráni jako superstars
    
Nedotčeny zůstanou i hroby u Kremelské zdi včetně náhrobku diktátora Josifa Stalina, upřesnil Kožin. Rekonstrukce bude postupovat po etapách, Náměstí nebude nikdy uzavřeno celé. Práce začne už letos a bude trvat půldruhého roku.
    
"Může se stát, že příští rok vojenská přehlídka nebude," oznámil Kožin. Po tak mohutné parádě, kterou Moskvané viděli letos, to podle něj možná ani nebude tolik vadit.

Foto: profimedia.cz
Autor: ČTK

Další čtení

Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme

Relax
22. 12. 2025
ilustrační foto

Přesně v 16:03 začíná zimní slunovrat. Dny se konečně začnou prodlužovat

Relax
21. 12. 2025

Adventní kalendář #22: Tomas Arsov

Relax
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV