Exotický pasažér
Pašerák si schoval poloopičku do trenek. Jiný zase kolibříky
10.09.2012 16:53 Aktualizováno 11.09. 08:23
Muže se vzácnou poloopičkou ve spodkách zadržely úřady na mezinárodním letišti v indickém hlavním městě Dillí. Mluvčí místních bezpečnostních složek uvedl, že ochranka při rutinní kontrole našla poloopičku lori ve spodním prádle muže cestujícího do Dubaje.
Druhého loriho prý objevily úřady v koši na odpadky. Zdroje zpravodajského serveru BBC ale uvedly, že i druhý živočich byl nalezen ve spodním prádle jiného muže, který také cestoval do Dubaje. Obou živočichů se ujali ochránci divoké zvěře, podezřelí muži a jeden jejich spolucestující byli předáni celní správě. Trojice prý pochází ze Spojených arabských emirátů. Obvinění zatím nebylo vzneseno.
V kalhotách cestujících objeví celníci leccos - loni na podzim se nestačili divit na letišti ve Francouzské Guayaně, když v kalhotách jednoho z cestovatelů objevili přes tucet živých kolibříků. Vynalézavý Nizozemec ptáčky vložil do látkových pytlíků, které si všil zevnitř do kalhot, a to jen kousek od rozkroku.
Krokodýl v kalhotech, leguáni v protéze
Vnitřní strana kalhot je vděčným úkrytem pro drobné živočichy. Jeden Čech takto před časem pašoval dokonce malého krokodýla. Na vajíčka si nelegální obchodníci vyrábějí speciální pásy na tělo, jehož teplota pak slouží pro nevylíhnutá zvířata jako inkubátor. "Ženy si zase schovávají vajíčka do podprsenek," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ před časem Pavla Říhová z ministerstva životního prostředí.
Kuriózní cestu zvolil Jerome James, který z Fidži vyvážel leguány v připnuté protéze. Nevěřícně kroutili hlavou také australští celníci: když před časem chytili muže, který v kalhotách převážel jedovaté kobry...
Domovem loriů je jižní Indie a Srí Lanka, kde experti varují před vyhubením těchto živočichů ve volné přírodě. Mezi největší nepřátele loriů patří odlesňování, v minulých letech ale vzrostla i jejich obliba jako exotických domácích mazlíčků. Tyto malé poloopice v dospělosti neměří více než asi 25 centimetrů. Ochránci zvířat tvrdí, že pašeráci jim kleštěmi vytrhávají zuby, aby znemožnili jejich návrat do volné přírody.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.