Kritika v Británii
Pošta navrhla známku k výročí Dne D. Popletla však události

29.12.2018 20:20

Britská královská pošta se musela omluvit a stáhnout návrh známky, která měla připomenout nadcházející 75. výročí Dne D, tedy vylodění spojenců v Normandii během druhé světové války.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • tyden tyden (3 hlasy) 29.12.2018 20:29

    anglani se asi zase nacuchali novicoku :-)))))

  • Dluhoslav Henex (2 hlasy) 30.12.2018 09:53

    A co novičok, vy britští lháři a podvodníci, ten si na známku nedáte...

  • Emanuel Vočko (1 hlas) 29.12.2018 20:33

    To mají anglikánské růžovoučké prasatá zato, že pořád přepisují...

  • Emanuel Vočko (1 hlas) 29.12.2018 21:00

    FAZ: Britská vláda kryla za „ruskou propagandou" boj proti opozici! ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A co novičok, vy britští lháři a podvodníci, ten si na známku nedáte ?

2 hlasy

Příště prosím zkrátit, ale jinak dobré.

0 hlasů

Viktorie byla babičkou německého císaře za první světové války, a dále i babičkou britského krále v stejném období. Ruský car byl v tom také nějak příbuzensky propleten.

Jen tak pro zajímavost pokud někdo netušil.

0 hlasů

FAZ: Britská vláda kryla za „ruskou propagandou" boj proti opozici!

Pod rouškou boje s ruskou propagandou se britská organizace nazvaná Ústav pro státní řízení zabývala diskriminací opozice, zejména vůdce labouristů Jeremyho Corbyna, uvedl Frankfurter Allgemeine.

Zároveň, jak se ukázalo, byla tato struktura financována britským ministerstvem zahraniční, jakož i ministerstvem zahraničí USA a NATO.

Po skandálu s únikem dat z Facebooku poslanci Evropského parlamentu aktivně podporují zvýšení transparentnosti všech politických kampaní, které se provádějí na internetu, napsal někecký deník Frankfurter Allgemeine. Trvají na tom, aby organizace zapojené do těchto činností plně zpřístupnily informace o zdrojích financování.

Evropská komise vyzývá k „aktivnímu odporu" pokusům ovlivňovat veřejné mínění, zejména s ohledem na velký počet voleb, které se budou konat v Evropě do roku 2020. Ale ve Velké Británii se vypukl skandál, který je spojen s tímto „aktivním odporem".

Pod rouškou boje s „ruskou propagandou" se organizace nazvaná „Ústav pro státní řízení“ („Institute for Sratecraft“) zabývala diskreditací místní opozice, zejména labouristické strany. Její zaměstnanci se snažili vylíčit vůdce labouristů Jeremyho Corbyna coby „loutky Vladimíra Putina".
Jak se ukázalo, tato organizace se sídlem ve Skotsku byla založena bývalými vojáky a bývalými zaměstnanci tajných služeb. Když se veřejnost dozvěděla, co dělá, příslušné úřady ve Skotsku se začaly zabývaat její prověrkou. Během slyšení v britském parlamentu ministr pro záležitosti Evropy a Ameriky Alan Duncan, který se podílel na vytvoření této organizace, odmítl všechna obvinění proti ní, ale nedokázal vysvětlit, proč spolu se svým ministerstvem patří mezi sponzory ministerstvo zahraničí USA a NATO.
Navíc, jak se ukázalo, aktivity organizace se neomezovaly jen na intervence pouze na domácí politické otázky. Rovněž uspořádala kampaň na diskreditaci jednoho ze španělských politiků, kterého chtěl nový španělský premiér pověřit dohledem nad tajnými službami. Do toho bylo zapojeno velké množství španělsky mluvících novinářů, uvedly noviny.

Tento skandál ukazuje, že ti, kteří v boji proti zahraniční propagandě a dezinformaci používají stejné metody, „chodí po velmi tenkém ledě". Otevřená společnost samozřejmě nemůže zůstat neaktivní, když se svoboda projevu, tisk a informace používá k jejímu rozdělení, ale odpovídat na to tím samým je „nesmírně špatné", zdůraznil poněkud kantorsky Frankfurter Allgemeine.

Je přitom naprosto šílené, že se britská vláda kryje údajným bojem proti „ruské propagandě“ vyráběním dezinformací proti svým politickým protivníkům. Tím, že jsou to těchto dezinformací zapojeny Spojené státy a Severoatlantická aliance otřásá samotnou „demokratickou“ podstatou těchto států a údajně obranného vojenského paktu. O důvěryhodnosti všeho, co pak vypustí, ani nemluvě.

1 hlas

To mají anglikánské růžovoučké prasatá zato, že pořád přepisují historii k obrazu svému, aby lidé na zaprděnou Malou Británii nevzpomínali, jako na smradlavou vraženou žumpu a zločineckou pakáž...tfuj, swině zrádné a proradné!

1 hlas

anglani se asi zase nacuchali novicoku :-)))))

3 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov