Dřevěný pokojík pro dcery i maminky

Relax
12. 11. 2012 10:50
Erika Partyková si potrpí na detail. Důkazem jsou látkou potahovaná ramínka.
Erika Partyková si potrpí na detail. Důkazem jsou látkou potahovaná ramínka.

Dřevěný pokojík Eriky Partykové vznikl původně jako dárek pro dceru Emu. Zájem jejích kamarádek a maminek pak tvůrkyni přesvědčil k rozjezdu rodinné firmy Emagame. Její tvorba zaujala i na zatím posledním Designbloku.

Výroba celého pokojíku trvala zhruba tři měsíce.Když před pár lety hledala Erika Partyková vhodný dárek pro dceru k Vánocům, byla z nabídky v obchodech zklamaná. Nic se jí nelíbilo, navíc plastové hračky stejně kupovat nechtěla. I proto padlo rozhodnutí pustit se do výroby hraček na vlastní pěst. "Byl to vlastně takový můj návrat nejen k dětství, ale i ke studentským letem, jelikož jsem vystudovala design a oděvní návrhářství," vzpomíná..

Navrhnout pokojík pro panenky nebyl pro vystudovanou designérku velký problém. S výrobou pomohl její tatínek, povoláním truhlář. Příprava prvního pokojíku pro dceru trvala tři měsíce. Ema ho v roce 2009 dostala pod stromeček. "Pak ovšem následovaly prosby kamarádek Emy a jejich maminek. A já si říkala, že je asi škoda sadu nechávat jen v jednom malém pokojíčku, když vidíte jakou radost v dětech a potažmo i maminkách vyvolává," vzpomíná na začátky firmy Erika Partyková.

A bude se tahle skříň líbit i vaší panence?V pokojíku Emy, a dnes už i dalších dětí, je postel, gauč, stůl, židle, konferenční stolek, či šatní skříň se zrcadlem. Kouzlo této sady je ale v látkových doplňcích. Polštář, či peřinka je samozřejmostí, ale co říct na látkou potažená šatní ramínka? "Jsem puntičkář, miluji detail a miluji funkčnost. O estetice nemluvě," usmívá se Erika Partyková.

Malá rodinná firma necílí na masy. Jak Erika říká, snaží se všechno vyrábět s citem a láskou pro děti. "Pevně věřím, že i tak malým krokem, jako vhodným výběrem hračky, můžeme dětem nenásilně ukázat půvab designu. Třeba platí, že co se v mládí naučí...," dodává autorka.

Ruční práce samozřejmě něco stojí. Jednotlivé kousky nábytku stojí od pěti set korun do dvou tisíc. Jde ale o kousky, ve kterých budou spokojené i větší panenky. Třeba postel má na délku padesát centimetrů, skříň na výšku čtyřicet, gauč pak na délku třicet centimetrů.

Zvýhodnění pak Emagame nabízí při koupi celého pokojíku. Jen u současné podoby do budoucna ale nezůstane. Erika Partyková už připravuje kuchyňský příborník a další kousky, bez kterých se žádná pořádná panenka neobejde..

Autor: Zina PlchováFoto: Emagame

Další čtení

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Kateřina Adamcová: Umění spojit estetiku se zdravím a přirozenou krásou

Relax
2. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Léto plné radosti

Relax
6. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ