Rodiče inspirací. Děti chtějí mít stejné čepice jako oni

Relax
19. 2. 2018 06:02
Veletrh Styl, Brno.
Veletrh Styl, Brno.

Děti chtějí mít stejné čepice jako jejich rodiče. Týká se to zejména dívek a jejich matek. Trendu se přizpůsobují i výrobci, řekla na veletrhu Styl v Brně Eva Kollmannová, spolumajitelka společnosti Pletex, která pletené čepice vyrábí.

"V poslední době je trend, aby maminka s dcerou byly stejné. Maminky nosí kulich a kožešinovou bambulí, pro holčičku se hodí stejná čepice ve tvaru laponky," řekla Kollmannová. Uvedla, že podobný trend v minulosti nezaznamenala a děti se naopak většinou chtěly od rodičů odlišit.

Do módy pletených čepic zasahují i další trendy, které se týkají zejména barev a různých efektů. Aktuálně jsou v módě pudrové barvy, jako například růžová.

"Do módy jde lurexový efekt, tedy stříbrné vlákno, které má v čepici třpytivý nádech. Vyvzorovali jsme k tomu i roláky na krk. Trendem jsou i některé vzory, například hvězdičky," uvedla Kollmannová, jejíž společnost z Vysočiny ročně vyrobí kolem 100 tisíc čepic a má 15 zaměstnanců. Na českém trhu patří ke dvěma největším, většina ostatních společností už zanikla. Tržby Pletexu ročně dosahují kolem 15 milionů korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Zehl Igor

Další čtení

Tisíce trsů vzácného lnu chlupatého kvetou v těchto dnech v přírodní rezervaci Liščí vrch, 23. června 2025, Sedlec, Břeclavsko.

Liščí vrch u Mikulova se zbarvil do modra, kvete len chlupatý

Relax
23. 6. 2025

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na Mystic Sk8 Cup

Relax
23. 6. 2025
ilustrační foto

Zaléváte zahradu každý den? Možná to děláte špatně

Relax
19. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ