Církevní památky v Litoměřicích otevřou brány turistům

Relax
19. 6. 2018 22:30
Děkanský kostel Všech svatých v Litoměřicích.
Děkanský kostel Všech svatých v Litoměřicích.

Brány turistům otevřou v Litoměřicích před začátkem prázdnin některé kostely, které se stanou součástí okruhu církevními památkami. Letos se rozšířil o Severočeskou galerii výtvarného umění a věž u katedrály sv. Štěpána. Informovala o tom Radka Kubíčková z radnice.

Trasu už v roce 2016 připravilo litoměřické biskupství. Letos zahrnuje osm zastávek, a to katedrálu, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstovaní Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici galerie a vyhlídkovou věž Kalich.

Poprvé se budou moci zájemci vydat po okruhu památkami 26. června a naposledy 16. září. Po jednotlivých památkách turisty provedou školení průvodci převážně z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Destinační agentura České středohoří upravila okruh i pro školy.

Voucher na všech osm památek lze zakoupit za cenu vstupu do tří památek v ceně 150 Kč v infocentru, v kostele Všech svatých nebo v katedrále.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Částka Jiří

Další čtení

ilustrační foto

Po letech naděje pro ohrožený druh: Ve Dvoře Králové se narodila žirafa síťovaná

Relax
Aktualizováno: 10. 2. 2026 16:31

Z tréninkové kavárny na Vyšehradě ke knížkám. Jak dostala Magdaléna šanci

Relax
Aktualizováno: 9. 2. 2026 12:05

Chuť, která mění okamžik v zážitek

Relax
9. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ