Dva Číňané poslali své holuby během závodu vlakem, skončili u soudu

Relax
31. 8. 2018 09:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Snaha vyhrát za každou cenu se nevyplatila dvěma Číňanům, kteří své závodní holuby vyslali v krabicích vysokorychlostním vlakem, aby do cíle soutěže dorazili jako první. Rozhodčí se ale nenechali obalamutit a podvod skončil až u soudu, který dvojici udělil tučnou pokutu a podmíněný trest tři a půl roku vězení. Píše o tom agentura AFP s odvoláním na čínský tisk.

Holubi podvodníků v loňském závodu na 750 kilometrů obsadili první čtyři místa, za což jejich majitelé inkasovali více než milion jüanů (3,3 milionu korun). Neuvěřitelný čas ptáků byl ale rozhodčím podezřelý a na trik přišli.

Majitelé holubů se sice odměny za umístění vzdali, ale přesto se jejich případem zabývala justice. Kromě podmíněného trestu vězení soud jednomu z podvodníků vyměřil pokutu 30 tisíc jüanů (97 tisíc korun) a druhém dvacet tisíc jüanů (65 tisíc korun).

Holubí závody jsou v Číně velmi populární, v oblibě je mají především starší lidé. Když vane příznivý vítr, mohou holubi letět až rychlostí sto kilometrů v hodině.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/Free-Photos

Další čtení

Zámecký areál zahrnuje přestavěné objekty dvou původně samostatných hradů

Konec rozdělení: slavný rožmberský areál se vrací ke své středověké celistvosti

Relax
24. 3. 2026

EROFEST 2026 rozproudí Prahu divokou show

Relax
23. 3. 2026
ilustrační obrázek

Místo odstavného parkoviště pro kamiony vznikla u Plzně oáza divočiny

Relax
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ