Policie ukázala kradené věci z Lennonovy pozůstalosti, pátrá po dalších

Relax
24. 11. 2017 12:00
zatčený muž měl u sebe Lennonovy deníky, zápisníky, brýle i tabatěrku.
zatčený muž měl u sebe Lennonovy deníky, zápisníky, brýle i tabatěrku.

Po nálezu desítek kradených předmětů z pozůstalosti legendárního člena kapely The Beatles Johna Lennona hledá berlínská policie další. Informace o nich jí poskytl muž, kterého zadržela kvůli přechovávání někdejších Lennonových věcí. Muž se podle berlínského státního zastupitelství přiznal a po odevzdání pasu byl propuštěn z vyšetřovací vazby.

Zadržený osmapadesátiletý Němec tureckého původu poskytl informace o celé řadě dalších kradených věcí, jako jsou vycházkové hole, skulptury, osobní vyznamenání a také další Lennonovy písemnosti. Podezřelý rovněž poskytl údaje k dalším krádežím, kterých se dopustil druhý podezřelý - Turek, jenž dříve pracoval jako osobní řidič vdovy po Lennonovi Yoko Ono. Tento muž nyní žije podle německé policie v Turecku.

Berlínská policie ukázala deníky, zápisníky, brýle, magnetofonovou pásku, školní sešit či tabatěrku, které byly mezi zhruba stovkou nalezených věcí dříve patřících slavnému hudebníkovi. Věci byly před více než deseti lety ukradeny v newyorském bytě Yoko Ono a jejich velká část se objevila v jednom krachujícím berlínském aukčním domě.

Autor: ČTK Foto: , youtube

Další čtení

ilustrační obrázek

V liberecké zoo se narodil sameček silně ohrožené zebry bezhřívé

Relax
8. 4. 2026
ilustrační foto

Němci pijí méně pomerančové šťávy, roste obliba zeleninových nápojů

Relax
7. 4. 2026

Nové vydání časopisu Instinkt č. 5/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
9. 4. 2026
5/2026 Instinkt

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ