Slováci mají mezi sebou ještě 19 milionů bývalých bankovek

Relax
4. 1. 2016 21:37
Na Slovensku je již od roku 2009 měnou euro, NBS slovenské bankovky stále vyměňuje.
Na Slovensku je již od roku 2009 měnou euro, NBS slovenské bankovky stále vyměňuje.

Na Slovensku je mezi lidmi ještě 18,9 milionu slovenských bankovek v hodnotě 2,26 miliardy slovenských korun, tedy 75 milionů eur (přes dvě miliardy českých korun). Informovala o tom Národní banka Slovenska (NBS). V zemi je už sedm let, od ledna 2009, měnou euro.

Nejvíce je mezi lidmi dvacetikorunových bankovek, a sice 10,1 milionu kusů. Následují stokorunové bankovky, kterých je 3,4 milionu, a padesátikorunové, jichž mezi 5,4 milionu obyvatel Slovenska stále zůstává 3,2 milionu, sdělila NBK.

"V roce 2015 se z oběhu vrátilo více než 92 tisíc kusů bankovek v hodnotě 49,7 milionu slovenských korun (1,6 milionu eur)," citoval server aktuality.sk sdělení slovenské centrální banky.

NBS stále slovenské bankovky vyměňuje. Možnost výměny slovenských mincí ale skončila 2. ledna 2014.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Koller Jan

Další čtení

Ovocné kytice mění pohled na to, jak může vypadat originální dárek

Relax
27. 8. 2026
Bitva u Moháče se odehrála 29. srpna 1526 a skončila drtivou porážkou křesťanských vojsk osmanskou armádou

Smrt v bažinách u Moháče. Osudový den, který na staletí přepsal dějiny českých zemí

Relax
27. 8. 2026
Zoo Hodonín otevřela nový pavilon akvárií

Pět let po tornádu: Zoo Hodonín nahradila poškozenou stavbu moderním pavilonem akvárií

Relax
25. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ