Vězněm na zkoušku. Turisté mohou prožít den za mřížemi

Relax
19. 9. 2016 10:05
Zájemci vyfasují před vstupem do cely vězeňskou uniformu, lůžkoviny, mýdlo a nádobí (ilustrační foto).
Zájemci vyfasují před vstupem do cely vězeňskou uniformu, lůžkoviny, mýdlo a nádobí (ilustrační foto).

Věznice stará více než dvě století v jižní Indii nabízí turistům možnost prožít si jeden den jako vězeň. Návštěvníci vězení z koloniální doby ve státě Telangana před odchodem do cely vyfasují vězeňskou uniformu, základní lůžkoviny, mýdlo a nádobí. Za noc zaplatí 500 rupií, což je v přepočtu zhruba 180 korun.

Kromě podpory cestovního ruchu má přenocování ve věznici také vzdělávat a ukázat lidem, jak obtížný je život za mřížemi, tvrdí ředitel telanganských věznic Vinoj Kumár Singh. "Chtěli jsme poslat lidem vzkaz, že by se měli vyhnout trestné činnosti za každou cenu," prohlásil Singh.

Budova byla postavena v roce 1796 a původně sloužila jako kasárna pro vojenské jednotky na koních. Později byla přeměněna na vězení. To bylo zavřeno v roce 2012 a nyní je zde muzeum, ve kterém návštěvníci najdou obrazy a další artefakty spojené s trestnou činností a vězeňským životem v Indii.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Jak vybrat venkovní dlažbu, která vydrží roky a dodá prostoru styl

Relax
3. 11. 2025
ilustrační foto

Šálek za 21 tisíc korun. Dubaj má nejdražší kávu na světě

Relax
1. 11. 2025

Vánoční dárky, které se dají vyrobit: 5 nápadů, které potěší

Relax
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ