Z prezidentského paláce bude národní knihovna

Relax
28. 8. 2017 09:17
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z téměř dokončeného prezidentského paláce u Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu vznikne národní knihovna. Oznámil to palestinský ministr kultury. Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás se pro tento záměr rozhodl poskytnout objekt o ploše 4700 metrů čtverečních, který měl sloužit jako prezidentské sídlo a místo pro přijímání zahraničních hostů, řekl ministr Íháb Bisajsú.

Palácový komplex se rozkládá na pozemku o rozloze 27 tisíc metrů čtverečních. Náklady na jeho výstavbu se odhadovaly na 17,5 milionů dolarů (asi 383 milionů korun).

"Prezident je přesvědčen, že palác by měl sloužit potřebám lidí tím, že se stane velkou národní knihovnu," uvedl ředitel Palestinské rady pro obnovu a rozvoj, která spolu s palestinským ministerstvem financí celou stavbu financovala.

Stavba ve vsi Surda u Ramalláhu začala před pěti lety a teď je před dokončením. Zatím není jasné, kolik času bude zapotřebí, aby se palác přeměnil v knihovnu.

Autor: ČTK , AFPFoto: ČTK/AP , Domenico Stinellis

Další čtení

Soutěž o vstupenky do Zoo Praha

Relax
24. 11. 2025

Zubra, lemura nebo žábu? Zoo Praha nabízí k adopci nečekané druhy

Relax
22. 11. 2025

Ostravské zoo se daří odchovávat mláďata kriticky ohrožených gekonů modrých

Relax
21. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV