Masakr motorovou pilou. Restart série Doom poodhaluje detaily

Relax
29. 7. 2014 11:23
Doom se vrací.
Doom se vrací.

Plánuje se návrat hry, která definovala žánr stříleček před více než 20 lety. Vývojáři název moc neřešili a hra se bude jmenovat prostě Doom.

Herní veteráni určitě pamatují první známé 3D střílečky jako Wolf 3D nebo Doom a jejich pokračování. Teď se tvůrci z id Software plánují vrátit v pořadí se čtvrtým dílem v sérii Doom. Předchozí hry jsou již notně staré, a tak na ně novinka nebude navazovat a místo toho přinese restart série. Název je jednoduchý a zní Doom.

Tvůrci už prozradili také nějaké herní detaily. Připravte se na akci ze staré školy, takže žádné automatické doplňování zdraví během sekund, ale pěkně po staru hledat lékárničky a bojovat s rozvahou. Oproti dřívějším hrám se novinka více zaměří na souboje z blízka a vrátí se dvojitý skok.

Fanoušci série mohou očekávat slavné zbraně. Do ruky se nám dostane motorová pila, dvouhlavňová brokovnice či plazmová puška. Hra více hráčů má být hlavně hektická a nejvíce vám pomohou rychlé reflexy. Doom je plánován pro počítače a Xbox One a PlayStation 4, datum vydání zatím neznáme.

Autor: Filip Němeček - GrunexFoto: Grunex

Další čtení

Nové vydání časopisu Instinkt č. 11/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
9. 10. 2025

Podzimní obuv 2025: Trendy pro moderní ženu

Relax
25. 9. 2025

Soutěž o kosmetický bestseller Nivea Cellular Expert Filler

Relax
10. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ