Počítali jste někdy, kolik ročně spotřebujete baterií v domácích spotřebičích? Takzvané tužkovky jsou třeba v ovladačích k televizi, dvd přehrávači a v dalších drobných domácích spotřebičích, hodinách, nebo v budíku. Kdo chce snížit svou spotřebu baterií, může zkusit budík Bedol, který funguje na vodní pohon.
U malých baterií je energeticky náročná výroba i jejich likvidace. Oba procesy znamenají zátěž pro životní prostředí. I proto ve společnosti převažuje tendence kupovat spotřebiče, které mají co nejmenší energetickou náročnost. Pokud chcete i vy snížit svou uhlíkovou stopu a šetřit životní prostředí, zkuste budík od firmy Bedol. Stačí do něj nalít skleničku vody a bude fungovat zhruba půl roku. Uvnitř budíku je malá vodní elektrárna, která vyrobí dostatek energie pro celé období. Poté, co ionty z vody přestanou budíku na výrobu energie stačit, ukáže se na přístroji ikona, která doporučuje výměnu staré vody za čerstvou. Znovu stačí nalít skleničku a budík může fungovat vesele dál. Žádné baterie, žádná energie z elektrické sítě.
S vodním budíkem přišla na trh firma Bedol, která vyrábí drobné elektronické zboží už od roku 1987. Tenhle budík je přesnou ukázkou směru, kterým se firma chce ubírat. Tedy přicházet se spotřebiči, které budou spotřebovávat co nejméně a budou tak přispívat k ekologickému provozu domácností.
Budíky měří zhruba deset centimetrů na délku i výšku a v nabídce jsou v různých designech a barvách. Nastavit na nich můžete dvanáctihodinový nebo čtyřiadvacetihodinový režim. Zaplatíte za ně zhruba dvacet euro.