Chtěl "přeběhnout" z Floridy na Bermudy, tahali ho plavčíci

Relax
6. 10. 2014 09:45
Maratonec se pokusil přeběhnout moře mezi Floridou a Bermudami v nafukovací bublině.
Maratonec se pokusil přeběhnout moře mezi Floridou a Bermudami v nafukovací bublině.

Americký maratónský běžec neuspěl při svém bizarním pokusu, kdy chtěl překonat moře mezi Floridou a Bermudami v nafukovací bublině poháněné vlastním během. Z bubliny i moře ho museli zcela vyčerpaného vytáhnout záchranáři.

Pobřežní hlídka vytáhla běžce Rezu Baluchiho z vody u pobřeží Floridy v sobotu poté, co aktivoval rádiový signál značící, že je v nouzi. Problémy už měl ale zřejmě ve středu; tehdy přijala americká pobřežní hlídka poměrně zmatený telefonát, v němž se jich Baluchi ptal, "kudy na Bermudy".

Na místo, kde se v té době nacházel, vyrazilo plavidlo hlídky a příslušníci pobřežní stráže se snažili Baluchiho přesvědčit, aby se svého pokusu s ohledem na vysoký stupeň nebezpečí vzdal.

Baluchi, který si do bubliny přibalil zásoby proteinových tyčinek, vody, GPS navigaci a satelitní telefon, ale jejich radu ignoroval a pokračoval dál. Až v sobotu byl nucen symbolicky hodit ručník do ringu a požádat o pomoc. Podařilo se mu překonat 70 námořních mil, tedy asi 130 kilometrů, i když není jasné, kolik si "odšlapal", a o jakou část vzdálenosti se postaraly proudy.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ