Léto je v plném proudu a slunné dny jsou ideální na výlet na bruslích. Pokud vás nebaví jen jezdit v parku nebo na bruslařském okruhu, podívejte, kam v Česku můžete vyrazit na dlouhou bruslařskou túru.
Známá stezka podél břehu přehrady Lipno má téměř 12 kilometrů, z čehož je 8,5 kilometru uměle osvětleno. Na výletě se tedy nemusíte bát, že vás zastihne tma. Stezka má hladký povrch a nenáročný profil, takže je vhodná i pro začátečníky. Projíždí mnoha kempy, kde můžete zastavit na občerstvení. Nechybí ani několik půjčoven bruslí. Jediným záporem stezky je velká frekventovanost.
Nedaleko Lipna se nachází další trasa o délce 10 kilometrů. Vede z Hluboké nad Vltavou do obce Punkarec a potěší zkušenější bruslaře, kterým nabízí i občasné kopce. Ti, kteří neumí ještě dobře brzdit, by si měli vzít boty na přezutí, protože převýšení se pohybuje kolem 100 metrů. Stezka má hladký asfalt a poskytuje krásný výhled na skály. Na konci se můžete osvěžit v punkarecké hospodě nebo navštívit zříceninu Králův hrádek.
Na jižní Moravě můžete vyrazit na dvanáctikilometrový úsek mezi Kyjovem a Mutěnicemi, postavený na bývalé železniční trati. Díky takřka nulovému převýšení a hladkému povrchu je trať vhodná pro rodiny s dětmi i začátečníky. Stezka je však trochu užší a asfalt je místy boulovatý.
Nedaleko Kyjova můžete navštívit Ratíškovice, poblíž kterých lze bruslit na spleti místních lesních silniček. Můžete najet až 14 kilometrů ve stínu a klidu lesa a případně se občerstvit v Ratíškovicích, kde najdete i Muzeum ve Vagónu, které nabízí projížďku na šlapacích drezínách.
Na Olomoucku si lze zabruslit na dvanáctikilometrové stezce mezi Morkovicemi a Dřevnovicemi. Jedná se spíše o rovinu mezi poli s několika zatáčkami s velmi mírným stoupáním ve směru na Motkovice. To ale cestou zpět nabízí svižnou jízdu. Cyklostezka se občas kříží s místními silničkami. Jediným záporem je, že přímo na stezce není občerstvení.
Stoupání a dlouhé příjemné sjezdy nabízí trasa mezi Brandýsem a Ústí nad Orlicí, která se táhne údolím Tiché Orlice podél železniční tratě. Je dlouhá přibližně 12 kilometrů s převýšením asi 50 metrů. Podél stezky nechybí odpočinková místa a možnost občerstvit se. Kdo chce, může si ještě jízdu prodloužit z Ústí nad Orlicí do České Třebové nebo do Letohradu.
Dvaadvacetikilometrovou trasu najdete ve Středních Čechách ze Zelčína až do Horních Počapel, projíždějící okrajem Mělníka. Cesta kopíruje tok Labe a Vltavy a je velmi rozmanitá. Některé úseky obsahují stoupání a sjezdy, kde je méně zkušeným bruslařům doporučeno kopec raději sejít, některé jsou zcela rovné, jen místy užší. Hlavně při sjezdech by měli být bruslaři opatrní, protože řeka je až nebezpečně blízko. Po cestě potkáte jednu restauraci a jedno občerstvení, kde se můžete zastavit.
Přímo v Praze potom můžete vyrazit od Vyšehradu proti proudu Vltavy až na Zbraslav. Stezka je dlouhá 11 kilometrů a většinou pokrytá hladkým asfaltem. Povětšinou je rovná, ale čítá několik sjezdů, kde by především začátečníci měli být opatrní. Záporem stezky je vysoký provoz, plusem několika občerstvení podél ní.