VIDEO: Horor na horské dráze. Hodiny uvěznění v děsné výšce

Relax
11. 8. 2014 06:45
Záchranná akce v zábavním parku Six Flags v Marylandu.
Záchranná akce v zábavním parku Six Flags v Marylandu.

Více než dvě desítky lidí museli vyprostit hasiči z vozíku horské dráhy, který v neděli uvízl ve výšce 23 metrů v zábavním parku v americkém státě Maryland. Návštěvníci strávili  na adrenalinové atrakci nedobrovolně téměř pět hodin, než se k nim pomoc dostala.

K záchraně sedmnácti dospělých a sedmi dětí museli hasiči použít vysokozdvižnou plošinu. Kromě křečí, bolesti zad a dehydratace ale prý nikdo neutrpěl žádná zranění. Podle mluvčího záchranářů Marca Bashoora není příčina poruchy zatím známa. Provozovatel atrakce již oznámil, že do vyšetření případu zůstane horská dráha uzavřená.

Podle internetové stránky zábavního parku Six Flags, kde se incident odehrál, jede dotyčná horská dráha rychlostí až 96,5 kilometru za hodinu a čtyřikrát pasažéry otočí vzhůru nohama.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK/AP , Marc Bashoor

Další čtení

ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Anna Hanuš Kuchařová: Někdy cítím skoro až stav beztíže

Relax
11. 7. 2025
3/2025 INTERVIEW

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ