VIDEO: Nový rekord ve skoku z nejvyšší budovy světa

Relax
25. 4. 2014 10:10
Odvážný skok z výškové budovy (ilustrační foto).
Odvážný skok z výškové budovy (ilustrační foto).

Dva francouzští odvážlivci vytvořili nový světový výškový rekord v base-jumpingu, tedy ve volném pádu střemhlav. Dosáhli toho při skoku z nejvyšší budovy světa, dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa.

Frédéric Fugen a Vincent Reffet, kteří skočili z vrcholu budovy měřící normálně 830 metrů, nejsou první, kdo se k jejímu pokoření odhodlali. Aby dosáhli nového rekordu, museli nechat přistavit rampu vysokou dalších více než 150 metrů, uvedl server The Huffington Post.

"Byl to životní skok a výsledek tříletého tvrdého tréninku," řekl Fugen po bezpečném přistání. "Jsem rád, že jsem úspěšně přistál, splnil jsem si celoživotní sen."

Přístavba rampy na vrcholu budovy, která umožnila vytvořit nový výškový rekord, trvala tři dny a komplikovalo ji proměnlivé počasí nad městem.

 

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační obrázek

Štěkavý gekon a jedovaté kobříky: Jak se změnil pavilon Kalahari v olomoucké zoo

Relax
19. 5. 2026
Zahájení SpaceBuzz Tour 2026 - vesmírné vzdělávací roadshow

Raketa na Moravském náměstí: SpaceBuzz míří do 21 českých měst

Relax
18. 5. 2026
ilustrační obrázek

Tisíc druhů rododendronů v plném květu: Průhonice lákají na sezónní krásu

Relax
18. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ