Českým nosorožcům se v Tanzanii daří

Relax
31. 8. 2016 16:00
Zoo Dvůr Králové patří mezi nejúspěšnější chovatele nosorožců dvourohých v zajetí na světě.
Zoo Dvůr Králové patří mezi nejúspěšnější chovatele nosorožců dvourohých v zajetí na světě.

Českým nosorožcům ze Zoologické zahrady ve Dvoře Králové se výborně daří v tanzanské rezervaci Mkomazi. Celkem už mají čtyři potomky a nedávno darovaná samička Eliška se nově přesunula do velkého výběhu v buši a vrací se k přirozené stravě.

Samičku nosorožce dvourohého Elišku věnovala česká zoo národnímu parku Mkomazi na konci června. Na nové prostředí si dobře zvyká a od minulého týdne se pohybuje ve větším výběhu v běžné africké buši. Rychle se jí vracejí divoké instinkty, přechází na přirozenou stravu a za několik měsíců by mohla být spojena se samci.

Další nosorožci původem ze Dvora Králové přivedli v Tanzanii na svět čtyři mláďata. Dvorská samice Deborah má dva potomky narozené v letech 2011 a 2014. Dvorský samec Jamie zplodil nedávno další dvě mláďata se samicemi přivezenými z Británie.

Zoo Dvůr Králové patří mezi nejúspěšnější chovatele nosorožců dvourohých v zajetí na světě. Dosud jich v této zahradě přišlo na svět 43 a další samice je březí. Eliška se narodila v září 2012 a patří k již páté generaci chované v zahradě.

Rezervace Mkomazi je rozsáhlou oblastí o ploše 3245 kilometrů čtverečních na severovýchodě Tanzanie. První nosorožci sem byli převezeni ze záchranného chovu v Jihoafrické republice v roce 1997. Následovala trojice ze Dvora Králové a v roce 2012 přibylo další trio z anglické zoo Port Lympne.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Taneček David

Další čtení

ilustrační foto

Porno pravidelně sleduje polovina Čechů, ženy podstatně méně, ukázal průzkum

Relax
22. 4. 2025
Dílo Početí od Františka Kupky s vyvolávací cenou 85 milionů korun na předaukční výstavě Adolf Loos Apartment and Gallery, 20. března 2024, Praha.

Zatím nepřekonaný aukční rekord. Za obraz Početí Františka Kupky

Relax
21. 4. 2025

Soutěž o vstupenky na koncert bluesrockového hudebníka Joe Bonamassa

Relax
21. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ