Americký sen
Bezdomovec s darem od boha prý míří do NBA
06.01.2011 17:00 Původní zpráva
Byl špinavý, stál u silnice a v ruce držel leták s dojemným příběhem o smůle jednoho rozhlasového moderátora. Připadá vám, že podobných existencí potkáte několik za den? Ted Williams je ale jiný, je jedinečný. Jeho zlatý hlas nebylo možné přeslechnout a Amerika má nového hrdinu.
Dříve by se řeklo, že se o něm hodně mluví. Dnešní terminologií je lepší uvést, že je ho plný Facebook a na YouTube viděly jeho klíčový videozáznam stovky tisíc lidí. Včetně majitelů basketbalového klubu z Clevelandu, kteří všemu dodali punc velkého amerického příběhu.
Muži s hlubokým sametově čistým hlasem hned poslali nabídku k práci, prý na dva roky. Měl by se stát hlasem, který budou poslouchat tisíce basketbalových fanoušků. Stačilo málo - a život bývalého alkoholika a drogově závislého muže se snad vrátí do normálních kolejí.
"Dostal jsem od boha dar, svůj hlas. Jsem bývalý rozhlasový moderátor, postihlo mě však těžké období. Prosím! Ocením každou pomoc. Děkuji a Bůh vám žehnej. Šťastné svátky," stálo na ceduli, kterou Williams držel ve chvíli, kdy ho začal ze svého auta natáčet videoreportér deníku Columbus Dispatch.
Zájem má i americký fotbal
Následně už stačilo pouze umístit video na YouTube a do dvou dnů bylo vystaráno. Kromě Cavaliers se o služby nečekaného hrdiny internetu začala zajímat také televizní stanice MTV, ESPN a soutěž profesionálního amerického fotbalu NFL. Nabídka Clevelandu je však prý lukrativnější - díky zajištěnému ubytování.
Je tak velmi pravděpodobné, že se bezdomovci z Columbusu, kterému místní přezdívají Radio Man (Muž z rádia), splní jeho sen. "Chtěl bych se vrátit do normálu a určité solventnosti. Kdybych dostal práci, kde dostanu pětadvacet, ale i třeba osmnáct tisíc dolarů ročně, budu šťastný," řekl dnes třiapadesátiletý muž listu New York Post.
Williams vyrůstal v newyorském Brooklinu společně s bratrem a sedmi sestrami. Od čtrnácti let snil o tom, že se stane rozhlasovým moderátorem, což se mu nakonec podařilo. Následné problémy s alkoholem a drogami však jeho nadějnou novinářskou kariéru velmi rychle ukončily.
Po dvou a půl letech na ulici a dvou letech "čistého života" dostal druhou šanci. To když ho třetího ledna tohoto roku na silnici Interstate 71 začal svou kamerou natáčet Doral Chenoweth. Zbytek příběhu už znáte.
NA VIDEO, KTERÉ ZMĚNILO WILLIAMSŮV ŽIVOT, SE PODÍVEJTE ZDE:
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.