Čišovského ničí nemoc, kterou trpí i Gross. Fanoušci ale nezapomněli

Sport
12. 4. 2015 19:09
Marián Čišovský.
Marián Čišovský.

Plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského dojala podpora od fanoušků v nedělním utkání 23. ligového kola s Brnem. Domácí "kotel" v závěru první půle povzbudil slovenského stopera v boji s vážnou nemocí velkým transparentem s podobiznou a nápisem "Bojuj Čišo" a téměř vyprodaná aréna následně přibližně pět minut tleskala.

"Moc bych chtěl plzeňským fanouškům poděkovat za nádherné choreo. Byl jsem v neděli dojatý a šťastný a všem fanouškům, kteří mi drží palce, chci poděkovat. Moc děkuju a budu bojovat," vzkázal pětatřicetiletý Čišovský, který naposledy hrál soutěžní zápas loni 1. dubna.

Pak léčil zraněné koleno a na začátku ledna vedení Plzně přiznalo, že jej trápí vážná nemoc. Chorobu ale nespecifikovalo. Podle informací Blesku postihla slovenského hráče amyotrofická laterální skleróza. S tímto onemocněním, které napadá mozek a způsobuje ztrátu buněk ovládajících svalové pohyby, podle médií bojuje například i bývalý premiér Stanislav Gross.

Čišovský si nedělní zápas a výhru spoluhráčů 4:1 užil. "Byl jsem se osobně podívat a užil jsem si zápas i atmosféru. Viktoriáni nám vždy chystají nádherné prostředí, vztah mezi fanoušky a hráči funguje," uvedl Čišovský.

Emotivní chvilka v závěru poločasu silně zapůsobila i na plzeňského trenéra Miroslava Koubka. "Už mě dojalo to choreo na Slovensku, jak bylo při přípravném utkání s českým týmem. Je to velice dobře, že diváci i my všichni s nimi na Mariána myslíme. Držíme mu palce, aby svůj boj zvládl. Je to víc než fotbal a nějaké handrkování," řekl Koubek.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Eret Petr

Další čtení

ilustrační obrázek

Ženy rozhodčí na MS? Krejčí problém nevidí, zajímá ho jen výkon

Sport
18. 6. 2026

Matka kapverdského hrdiny Vozinhy dostala víza pro vstup do USA

Sport
17. 6. 2026
Lionel Messi (č. 10) z Argentiny se usmívá před zápasem skupiny J mistrovství světa ve fotbale 2026 mezi Argentinou a Alžírskem,

Fenomenální Messi: Hattrickem při svém jubilejním 200. zápase přepsal historii MS

Sport
17. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ