Nejlepším brankářem Ligy mistrů je Petr Čech

30. 8. 2007 10:01
Petr Čech při zápase Chelsea v anglické Premier League.
Petr Čech při zápase Chelsea v anglické Premier League.

Petr Čech při zápase Chelsea v anglické Premier League.Český brankář Petr Čech si dnes zaletí do Monte Carla pro další trofej. Na galavečeru spojeném s losováním nového ročníku fotbalové Ligy mistrů bude UEFA vyhlašovat nejlepší hráče této soutěže v minulé sezoně. A podle MfDnes převezme prestižní cenu pro brankáře právě Čech.

Pokud se tak opravdu stane, získá ji už podruhé. Poprvé usedl na pomyslný trůn v roce 2005, loni ho vystřídal strážce branky Arsenalu Jens Lehmann.

Reprezentační gólman deníku potvrdil, že po dopoledním tréninku opravdu zamíří do Monte Carla, ale o trofeji hovořit nechtěl. Prozradil jen, že má být jedním z aktérů losování základních skupin, při němž se jména soupeřů dozví i pražská Slavia.

Při ohlédnutí za minulými ročníky ankety je však pravděpodobné, že jen kvůli losování pro něj UEFA soukromé letadlo do Londýna neposílá. Vše tak nasvědčuje tomu, že večer převezme z rukou někdejšího sovětského gólmana Rinata Dasajeva další cennou trofej. Na galavečeru bude poprvé, před dvěma lety se totiž kvůli derby s Tottenhamem musel omluvit a hosty v sále pozdravil jen prostřednictvím předtočeného videozáznamu.

Úspěch je o to cennější, že kvůli zranění hodně zápasů nehrál

Jeho nejčerstvější úspěch je o to cennější, že část Ligy mistrů musel kvůli vážnému zraněné hlavy vynechat. Loni na podzim stihl odchytat dva zápasy v základní skupině a pak se vrátil až na jarní vyřazovací část. Na cestě do semifinále, v němž Chelsea vypadla s Liverpoolem až na penalty, tak nastoupil celkem v osmi zápasech a i v nich inkasoval jen čtyři góly.

V Monte Carlu dnes bude vyhlášen také nejlepší obránce, záložník a útočník Ligy mistrů a vůbec nejlepší hráč celé soutěže.

Vedle trofeje za Ligu mistrů má Čech ve své sbírce ještě cenu pro nejlepšího gólmana světa za rok 2005 v anketě historiků a statistiků a třikrát získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu České republiky.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Vladimir Putin

Putin přiznal, že ruská ekonomika skomírá. Čeká na růst cen ropy a plynu

Zahraničí
Aktualizováno: 23. 3. 2026 16:18

Německý soud zamítl žaloby aktivistů proti spalovacím motorům

Zahraničí
Aktualizováno: 23. 3. 2026 16:23
Hasiči ve Starém Bydžově na Hradecku zlikvidovali 23. března 2026 chov kachen zasažený ptačí chřipkou. Utratili 10.000 ptáků. Na likvidaci se podílelo 80 hasičů.

Hasiči ve Starém Bydžově na Hradecku zlikvidovali chov kachen s ptačí chřipkou

Domácí
23. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ