Plzeň porazila Norimberk, hattrickem zazářila posila Mahmutovič

31. 1. 2015 17:12
Plzeňský forvard Aidin Mahmutovič.
Plzeňský forvard Aidin Mahmutovič.

Hattrick zimní posily Aidina Mahmutoviče vynesl fotbalistům Plzně výhru 3:2 v přípravném utkání na hřišti Norimberku. Viktoria tak napravila dvě prohry ze soustředění v Turecku. Za celek druhé německé bundesligy nastoupili také tři čeští hráči Jan Polák, Ondřej Čelůstka a Ondřej Petrák.

"Je dobře, že jsme po dvou porážkách v Turecku dokázali zvítězit. Proti těžkému soupeři se samozřejmě jedná o povzbuzení do další práce," řekl trenér Miroslav Koubek.

"Norimberk je velmi kvalitní tým, v duelu nás předčil v agresivitě a získávání odražených míčů, my jsme naopak byli silnější na míči. Podnikali jsme nebezpečné kontry, které jsme také zásluhou Aidina Mahmutoviče dokázali třikrát přetavit v branku," hodnotil kouč.

Plzeň nastoupila v nejsilnějším složení, když do základní sestavy nasadila obě hlavní zimní posily Baránka a Mahmutoviče. Právě bosenský útočník byl hlavní postavou zápasu a ve 13. minutě otevřel skóre po přihrávce Limberského.

Norimberk sice srovnal zásluhou Kerka, ale Mahmutovič se ještě do poločasu trefil dvakrát a zaznamenal premiérový hattrick v dresu Viktorie. Domácím se po změně stran a řadě střídání povedlo jen snížit z penalty, Plzeň už výhru nad tradičním německým celkem uhájila.

"Za góly jsem rád, ale důležitější je, že jsme dnes vyhráli. Po dvou porážkách v Turecku, kde jsme ale vstřebávali velkou zátěž, mě těší, že jsme utkání zvládli," řekl Mahmutovič. "Snažil jsem se hodně nabíhat a spoluhráči mi posílali krásné míče. Třetí gól byla trochu chyba stopera, kterou jsem dokázal využít," dodal.

Mahmutovič si vysloužil pochvalu i od trenéra Koubka. "Aidinův výkon se samozřejmě nedal přehlédnout, prezentoval se velmi zkušeným a sebevědomým způsobem. Nicméně dobře po většinu utkání pracovalo celé mužstvo," řekl Koubek.

Plzeň se nyní bude připravovat v domácích podmínkách a ve čtvrtek zamíří na další herní soustředění do Španělska.

Další čtení

Papírnám Brno se ani loni nepodařilo dostat ze ztrátového hospodaření

Ekonomika
15. 7. 2025
ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025

V Indii ve 114 letech zemřel nejstarší maratonec na světě, srazilo ho auto

Zahraničí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ