Stogólový Bakoš: Věřím, že k titulu budeme kráčet dál

17. 4. 2017 06:30
Fotbalista Marek Bakoš.
Fotbalista Marek Bakoš.

Na nedělní ligový duel proti Slovácku bude dvojice plzeňských hráčů Marek Bakoš a Tomáš Hájek vzpomínat jen v dobrém. Prvně jmenovaný pomohl Viktorii k vítězství proměněnou penaltou a triumfem i dodatečně oslavil sobotní narozeniny, ke kterým mu popřáli spoluhráči i fanoušci. Hájek po zranění Hubníka naskočil do prvního domácího ligového duelu své kariéry.

Plzeň na domácím pažitu přivítala mužstvo z Uherského Hradiště a už od úvodu bylo jasné, že zřejmě naplní papírové předpoklady. Do vedení totiž poslal Západočechy už ve 35. minutě Krmenčík. Pojistku pak přidal v průběhu druhé půle právě Bakoš, který po faulu na Zemana vsítil branku z penalty. Pro slovenského útočníka to navíc byla stá ligová trefa kariéry a padesátý zásah v dresu Viktorie.

Gólem tak oslavil i své narozeniny, jež měl o den dřív. "Jsem rád, je to určitý milník. Věřil jsem si, že dám gól a pomůžu týmu. Také mám radost, že jsme vyhráli den po mých narozeninách a dal jsem stý gól. Navíc jsme první, je to pěkné období. Věřím, že k tomu titulu budeme nadále kráčet," popsal své pocity na klubovém webu šťastný střelec.

Po úspěšném zápase a tříbodovém zisku se zřejmě poměje i týmová kasa. Zkušený forvard přiznal, že ho kluboví pokladníci určitě o nějakou částku zkásnou."Nechal bych to na klukách, uvidíme v průběhu týdne, jak to vyřešíme," dodal Bakoš.

Vedle něj se zápas zapsal do kariéry důležitým písmem také Tomáši Hájkovi. Ten musel už ve 22. minutě vystřídat zraněného Romana Hubníka a odbyl si domácí premiéru na ligovém trávníku. Já jsem se už poněkolikáté šel rozcvičovat a až tentokrát došlo na to, že jsem šel do hry," řekl debutant. "Bylo to o něco náročnější, ale do toho se člověk vždycky časem dostane," vyprávěl o svém rychlém a neočekávaném nástupu na hřiště.

Zároveň přiznal, že ač se utkání podle výsledku mohlo zdát jednoduché, Slovácko bylo hodně nepříjemným soupeřem. ""Podle mě nehráli vůbec špatně. Musím přiznat, že nás někdy i přehrávali, čímž mě osobně překvapili. Ale vyhráli jsme a za to jsme rádi, opět jsme tak dostali Slavii pod tlak," uzavřel pětadvacetiletý obránce.

Autor: - mkr -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Klíšťata přenášejí desítky exotických nemocí. Přisálo se? Můžete ho testovat

Zdraví
8. 7. 2025
ilustrační foto

Na dobrovolné vojenské cvičení nastoupilo 718 studentů středních škol

Domácí
8. 7. 2025

První gameplay z Mafia: The Old Country ukazuje drsnou Sicílii i návrat ke kořenům série

Věda a technika
7. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ