Tunisan Tijani Belaid má namířeno do Mladé Boleslavi. Záložník Slavie se během podzimní části ligy definitivně znelíbil trenéru Karlu Jarolímovi a vršovický klub tak dal fotbalistovi svolení, aby si našel jiné angažmá.
Poté, co nevyšla jednání s francouzským Le Mans a španělskou Málagou, tak bude dvaadvacetiletý ofenzivní středopolař pravděpodobně pokračovat v české lize. Tedy pokud se Boleslav se Slavií nakonec dohodne na půlročním hostování.
„Tijani dostal od Slavie svolení, že se může s Mladou Boleslaví připravovat," uvedl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal na klubovém webu. Do přípravy by se měl Belaid zapojit ve středu v Turecku, kde po podzimu šestý tým ligy ladí formu na ligové jaro.
Boleslavské vedení hlásí, že Belaidův příchod ještě není hotovou věcí. Klub jedná se Slavií o opci, která by po půl roce umožnila klubu Belaida odkoupit. Ten má ve Slavii smlouvu do roku 2012.
"Máme o něj zájem, s hráčem i Slavií jsme předběžně na hostování domluveni, ale administrativně by všechno mělo být dotaženo až kolem 15. února, kdy se mužstvo vrací ze soustředění," řekl pro ČTK generální ředitel Jaromír Šeterle.
Nepomohlo ani béčko
Jarolím nad Belaidem definitivně zlomil hůl po podzimní části sezony, ve které už bývalému tuniskému reprezentantovi dával málo herního času. Slávistický kouč s ním byl dlouhodobě nespokojený. Vyčítal mu nedostatečný profesionální přístup a morálku. V minulé sezoně Belaida dokonce poslal na čas do béčka.
Přitom měl Tunisan ve Slavii skvělý nástup. Přišel v létě 2007 z Interu Milan na roční hostování. Nejvíce zazářil v červenobílém dresu v sezoně 2007/2008, kdy se svým gólem podílel na historicky prvním vítězství Slavie v Lize mistrů UEFA se Steauou Bukurešť. Po této sezoně ho Slavia z Interu vykoupila.
Dal také vůbec první ligový gól na nově otevřeném stadionu v Edenu z přímého kopu proti Jablonci. V české lize odehrál 53 zápasů, ve kterých vstřelil 15 gólů. Za tuniskou reprezentaci nastoupil čtrnáctkrát a dal 3 branky.
Foto: Robert Sedmík