Bílek udělal další změnu, Hübschmana nahradí Hořava

12. 8. 2013 11:48
Záložník Tomáš Hübschman.
Záložník Tomáš Hübschman.

Trenér Michal Bílek musel udělat v nominaci fotbalové reprezentace na středeční přípravný zápas v Maďarsku druhou změnu. Záložníka Šachtaru Doněck Tomáše Hübschmana trápí problém s okem, proto ho nahradí Tomáš Hořava z Plzně. Informoval o tom tiskový mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář.

Hübschman dorazil do Prahy, kde má v pondělí národní tým sraz, ale není schopen hrát. Místo přípravy na duel s Maďarskem tak podstoupí vyšetření a léčbu. Už v sobotu chyběl v sestavě Šachtaru v ukrajinské lize.

Místo něj se podruhé v reprezentaci objeví Hořava, kterému se v úvodu sezony daří v dresu Plzně. Dosud jediný start v Bílkově výběru absolvoval loni v listopadu v přípravě proti Slovensku. To ještě působil v Olomouci, kde se zápas uskutečnil. Hořava tehdy odehrál 13 minut.

Už dříve musel Bílek z nominace kvůli zranění vyškrtnout plzeňského Daniela Koláře, kterého zastoupil reprezentační nováček Ondřej Vaněk z Jablonce.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Zákaz nikotinových sáčků vyvolal ostrý spor mezi Francií a Švédskem

Zahraničí
21. 4. 2026
ilustrační obrázek

Trump oznámí mír s Íránem, ropa spadne o 10 procent a někdo na tom bohatne — ale to je určitě náhoda

Zahraničí
21. 4. 2026
Demolice bývalých Táborských kasáren

V Benešově mizí Táborská kasárna, demolice potrvá sedm měsíců

Domácí
21. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ