Brückner zabodoval, mezi kolegy <span>skončil čtvrtý</span>

11. 1. 2008 13:48
Karel Brückner
Karel Brückner

Karel BrücknerKarel Brückner obsadil čtvrté místo v anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS), která hledala nejlepšího reprezentačního trenéra roku 2007.

V hlasování odborníků z 93 zemí, jehož výsledky byly zveřejněny ve čtvrtek v sídle IFFHS ve Wiesbadenu, zvítězil kouč brazilských fotbalistů Carlos Dunga.

Výsledky:
1. Dunga (Brazílie) 148, 2. Bilič (Chorvatsko) 101, 3. Vieira (Irák) 83, 4. BRÜCKNER (ČR) 59, 5. Löw (Německo) 56, 6. Hiddink (Austrálie) 51, 7. Rehhagel (Řecko) 43, 8. Domenech (Francie) 40, 9. Donadoni (Itálie) 38, 10. Basile (Argentina) a Scolari (Portugalsko) po 36.
Brückner se v popředí žebříčku objevuje pravidelně, jen loni po neúspěchu na mistrovství světa v Německu chyběl. Za rok 2003 ho experti dokonce zařadili na druhé místo, v následujících ročnících byl čtvrtý a pátý. Teď ho může těšit, že stejně jako na hřišti porazil svého německého rivala Joachima Löwa, který skončil těsně za ním.

Čtyřiačtyřicetiletý Dunga, který byl v roce 1994 kapitánem brazilských mistrů světa, přivedl "Kanárky" ke zlatu na mistrovství Ameriky. Druhé místo obsadil za výkony v evropské kvalifikaci Chorvat Slaven Bilič a třetí je Brazilec Jorvan Vieira, který s Irákem překvapivě vyhrál mistrovství Asie. Poprvé v historii ankety se mezi nejlepšími objevila žena. Němka Silvia Neidová skončila dvanáctá.

Foto: Robert Sedmík

Autor: ČTK

Další čtení

Plzeň ožije francouzskou kulturou na festivalu Bonjour Plzeň

Domácí
1. 11. 2025

Pošta vydala známky s Kubišovou, byly dopředu vyprodané

Domácí
1. 11. 2025
Christopher Judge

Začíná brněnský Comic-Con, láká na herce z filmů, seriálů i počítačových her

Kultura
1. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ