Cazorla hattrickem zařídil Arsenalu výhru nad Readingem

17. 12. 2012 23:09
Španělský záložník Cazorla (vlevo) se raduje z dokonání hattricku.
Španělský záložník Cazorla (vlevo) se raduje z dokonání hattricku.

Fotbalisté Arsenalu bezpečně potvrdili roli favorita v ligovém zápase na hřišti posledního týmu tabulky Readingu a nasázeli mu pět gólů. Po výsledku 5:2 se posunuli na páté místo.

Reprezentační kapitán Tomáš Rosický, vracející se pomalu po půlročním zranění achilovky, do zápasu nezasáhl a zůstal jen na lavičce vítězů.

Kanonádu Arsenalu načal ve 14. minutě Němec Podolski a o další tři góly navýšil náskok londýnského klubu španělský záložník Cazorla, přičemž hattrick završil krátce po poločasové pauze. Reading se pak snažil dvěma brankami zápas zdramatizovat, jenže Walcott rychle vrátil favoritovi tříbrankový náskok.

Arsenal tak vyhrál podruhé z posledních pěti ligových zápasů a odčinil nedávný debakl v Ligovém poháru se soupeřem až ze čtvrté ligy Bradfordem.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Reading - Arsenal 2:5 (66. Fondre, 71. Kebe - 32. , 34. a 60. Cazorla, 14. Podolski, 80. Walcott.
Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Odborníci: Dvě třetiny spotřeby alkoholu v ČR vypije pětina pijáků

Domácí
12. 5. 2025
ilustrační foto

Intersucho: Půdní sucho v ČR nabírá na intenzitě, předpověď je nadále nepříznivá

Domácí
12. 5. 2025
ilustrační foto

Sucho v Česku začíná být enormní problém. Pro farmy, lesy i kvůli požárům

Domácí
12. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ