Chelsea má titul na dosah, k výhře pomohl i Petr Čech

29. 4. 2015 23:13
Chelsea porazila Leicester 3:1.
Chelsea porazila Leicester 3:1.

Brankář Petr Čech nastoupil za Chelsea v anglické lize poprvé od února a přispěl k výhře 3:1 na hřišti Leicesteru, po níž má londýnský fotbalový klub na dosah zisk prvního titulu po pěti letech. Od Nového roku Chelsea v lize ještě neprohrála.

V čele tabulky má po dnešku náskok 13 bodů před dvojicí Manchester City, Arsenal a čtyři kola před koncem ji dělí od zisku trofeje jediné vítězství. Ohrozit naděje Blues může už jen třetí Arsenal, který má zápas k dobru. Druzí obhájci trofeje z Manchesteru City už jsou bez šance.

Čech, jenž v brance zastoupil zdravotně indisponovaného Thibauta Courtoise, inkasoval v nastavení úvodního poločasu a domácí šli do vedení. Po přestávce ale Chelsea předvedla mnohem lepší výkon a obrat zařídily klubové legendy.

Tři minuty po přestávce vyrovnal sedmatřicetiletý Didier Drogba, který se trefil poprvé od prosince, a v 79. minutě poslal Chelsea do vedení kapitán John Terry. Vítězství favorita pečetil ještě Ramires.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Prezident Petr Pavel

Prezident Pavel se ohradil proti výrokům Macinky o ústavních soudcích

Domácí
8. 1. 2026

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
ilustrační foto

Slavný nevěstinec v Praze po letech končí. Místo něj bude policie a kanceláře

Domácí
8. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ