Další drahý přestup: Manchester City <span>získal Milnera</span>

18. 8. 2010 18:21
James Milner, nová akvizice Manchesteru City.
James Milner, nová akvizice Manchesteru City.
James Milner, nová akvizice Manchesteru City.Manchester City koupil další drahou posilu, kterou se stal anglický fotbalový reprezentant James Milner. Aston Villa, odkud přestoupil, v rámci vyrovnání získala jiného záložníka Ira Stephena Irelanda. Výše odstupného nebyla oficiálně zveřejněna, ale podle britských médií činí hodnota transakce 26 milionů liber (781 milionů korun), což z ní dělá jeden z nejdražších přestupů tohoto léta.

Manchester City si díky bohatým arabským majitelům mohl dovolit v tomto přestupním období utratit za nové hráče už téměř 150 milionů liber. Minulý týden přišel do klubu z Interu Milán italský útočník Mario Balotelli, který stál podle spekulací 24 milionů liber.

ČTĚTE TAKÉ: Kouč Ferguson: Bezdomovce Bébého jsem nikdy hrát neviděl

Čtyřiadvacetiletý Milner podepsal v novém působišti smlouvu na pět let a mohl by nastoupit už v pondělním utkání proti Liverpoolu. Rodák z Leedsu hrál v minulosti také za tamní United a později za Newcastle. V anglické reprezentaci se objevil ve 12 zápasech.

Foto: www.profimedia.cz
Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ