Hokejová bída pokračuje. "Repre" prohrála i s Finskem

7. 11. 2015 18:23
Hokejisté podlehli na turnaji Karjala v Helsinkách domácímu Finsku 1:2 a zůstávají po dvou zápasech bez bodu.
Hokejisté podlehli na turnaji Karjala v Helsinkách domácímu Finsku 1:2 a zůstávají po dvou zápasech bez bodu.

Hokejisté podlehli na turnaji Karjala v Helsinkách domácímu Finsku 1:2 a zůstávají po dvou zápasech bez bodu. Nový kouč Vladimír Vůjtek starší se tak ani ve druhém vystoupení na lavičce národního týmu nemohl radovat z úspěchu. Češi sice vedli po trefě Milana Gulaše, ale výsledek otočili Tommi Huhtala a Kristian Kuusela. V závěrečném duelu je čeká v neděli od 12:00 SEČ souboj s Ruskem.

Čeští hokejisté po nepodařeném vstupu do zápasu se Švédy v Örnsköldsviku (2:6) začali proti Finsku pozorně z obrany a vyvarovali se faulům. Šance v úvodním dějství na obou stranách chyběly a gólmani museli řešit jen střelecké pokusy.

Debutant Furch ukázal svůj reflex především v páté minutě, kdy vytěsnil lapačkou Huhtalův pokus mířící do levého horního růžku branky. Säteri měl štěstí v osmé minutě, kdy Gulaš obkroužil obranné pásmo Finska, prosadil se do střelecké pozice na levý kruh a trefil tyč. Furcha pak dvakrát otestoval Osala, na druhé straně pálili beci Doudera a Kempný.

V úvodu druhé části zamířil těsně nad Säteriho branku Kubalík. Furch musel krýt pokus Lajunena a před polovinou utkání odolal i při tlaku Suomi, při kterém vyřešil i nebezpečný závar. Z první branky se radovali v 30. minutě Češi. Šimkův pokus gólman Podolsku vyrazil a Gulaš puk ležící u jeho levého betonu doklepl. Po střeleckém půstu v 28 zápasech v národním týmu se útočník Färjestadu trefil podruhé za sebou.

Dobrou střeleckou pozici měl vzápětí Filippi, který z mezikruží minul branku. Ve 34. minutě šel jako první v utkání pykat na trestnou lavici Doudera, ale Furch při tlaku domácích odolal. Pomohla mu i tyč po Kontiolově střele. Necelou minutu po skončení oslabení se ale Finové dočkali vyrovnání, když Kontiola projel do útočného pásma a z mezikruží zamířil přesně do levého horního rohu Furchovy branky.

Finům vyšel i vstup do závěrečného dějství a po 80 vteřinách otočili stav, když využili okénka v české defenzivě. Huhtala zpoza branky přihrál volnému Kuuselovi, který zblízka propálil Furcha.

Domácí měli další možnost v 46. minutě. Furch vyjel proti Pesonenovi až na levý kruh a při zákroku ztratil hokejku. Kukkonenův pokus zblokovala obrana a po následné kombinaci českému gólmanovi stále s prázdnýma rukama pomohla po Pesonenově zakončení pravá tyč.

O vyrovnání se Češi snažili marně. Nejdříve vytvořili před Säterim dva závary, pak neuspěli ani v jediné přesilovce po Huhtalově faulu. V 59. minutě byl nejblíže ke smazání ztráty Gulaš, který zakončil do levé tyče. 

Hokejový turnaj Karjala v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:

Finsko - ČR 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Huhtala (Pesonen, Elorinne), 42. Kuusela (Huhtala, Lepistö) - 30. Gulaš (Šimek). Rozhodčí: Linde, Sjöqvist (oba Švéd.) - J. Pesonen, Saha (oba Fin.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 9879.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Roni Rekomaa

Další čtení

Dan Brown

Prezident Pavel přijal na Hradě spisovatele Dana Browna. Dostal snídani

Kultura
18. 9. 2025
ilustrační foto

Sklizeň jablek bude nadprůměrná. Pomohly deště, loni ji naopak zničil mráz

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 9. 2025 11:54
ilustrační foto

Účet za bitcoinovou aféru? Ministerstvo kupcům vyplatilo zatím 44 milionů

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ