Juventus získal šestý titul v řadě, stanovil tak nový rekord

21. 5. 2017 17:25
Argentinský fotbalista Paolo Dybala se raduje ze vstřelené branky.
Argentinský fotbalista Paolo Dybala se raduje ze vstřelené branky.

Fotbalisté Juventusu Turín získali šestý italský titul v řadě. Rozhodli o tom v předposledním kole vítězstvím 3:0 nad sestupem ohroženým Crotone. Juventus vybojoval už 33. mistrovskou trofej v historii a je suverénně nejúspěšnějším týmem z Apeninského poloostrova. Inter a AC Milán mají na kontě o 15 titulů méně.

Juventus, jehož viceprezidentem je bývalý český reprezentant Pavel Nedvěd, vedl od 12. minuty zásluhou Maria Mandžukiče, který stylově oslavil 31. narozeniny. Druhou branku ještě do poločasu přidal z přímého kopu Paulo Dybala, v závěru stanovil konečné skóre Alex Sandro. Crotone přišlo o sérii sedmi zápasů bez porážky.

Turínský velkoklub má před ligovým finále v čele tabulky nedostižný náskok čtyř bodů před druhým AS Řím, o bod více ztrácí třetí Neapol. Během jednoho týdne tak "stará dáma" vybojovala dva triumfy - ve středu uspěla ve finále Italského poháru nad Laziem Řím (2:0). Bojovat bude také 3. června s Realem Madrid o vítězství v Lize mistrů.

V boji o záchranu uspěl FC Janov, který po výhře 2:1 nad FC Turín definitivně setrvá v Serii A. O výsledku rozhodli Rigoni a Simeone, za hosty pouze zkorigoval stav v závěru Ljajič. V posledním kole svedou na dálku souboj o nesestupovou sedmnáctou pozici Crotone a Empoli, které nestačilo na Bergamo. Podlehlo mu 0:1 po Gómezově gólu z 13. minuty. Před Crotone má Empoli stále jednobodový náskok.

Bergamo může ještě zabojovat o čtvrté místo, pokud Lazio Řím večer neporazí Inter Milán. Na šesté pozici definitivně skončí AC Milán, který porazil Boloňu 3:0 zásluhou Deulofeua, Hondy a Lapaduly. Za poražený tým odehrál 55 minut záložník Ladislav Krejčí. "Rossoneri" se poprvé od sezony 2013/14 vrátí do evropských pohárů, zahrají si třetí předkolo Evropské ligy.

Remízou 1:1 skončil vyhrocený duel mezi Udine a Sampdorií Janov, ve kterém rozhodčí Pinzani rozdal tři červené karty. Celý zápas odehráli Jakub Jankto z Udine i jeho dnešní protivník Patrik Schick.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

AC Milán - Boloňa 3:0 (69. Deulofeu, 73. Honda, 90.+1 Lapadula), Empoli - Bergamo 0:1 (13. Gómez), FC Janov - FC Turín 2:1 (32. Rigoni, 54. Simeone - 89. Ljajič), Juventus Turín - Crotone 3:0 (13. Mandžukič, 39. Dybala, 83. Alex Sandro), Sassuolo - Cagliari 6:2 (7. Magnanelli, 12. Berardi, 13. Politano, 34. Sensi, 56. Iemmello z pen., 90. Matri - 25. Sau, 60. Ionita), Udine - Sampdoria Janov 1:1 (5. Théréau - 64. Muriel z pen.)

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Jestli bude mít Ukrajina zájem, Aero vzkázalo, že může dodat letouny Skyfox

Domácí
29. 1. 2026
ilustrační foto

Trumpovo nasazení gardy a pěchoty do měst už stálo půl miliardy dolarů

Zahraničí
29. 1. 2026
ilustrační foto

Paralympionici dostanou za své medaile stejné peníze jako olympionici

Sport
29. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ