Mourinho chce zpět do Anglie. Zastoupí Fergusona?

26. 12. 2011 14:38
José Mourinho by se rád vrátil do Anglie.
José Mourinho by se rád vrátil do Anglie.

Kouč Realu Madrid José Mourinho se chce při příštím angažmá vrátit do Anglie. Tamní fotbal označil za svoji vášeň a věří, že za "pár let" ji bude moci znovu zažívat na vlastní kůži.
    
Mourinho v Anglii působil tři roky v Chelsea. Z londýnského klubu v roce 2007 odešel po zisku dvou mistrovských titulů do Interu Milán, s kterým vyhrál v roce 2010 Ligu mistrů. V Realu teď má portugalský kouč smlouvu do roku 2014.
    
"V Realu Madrid jsem velmi šťastný a je to pro mne velká zkušenost. Jde o možná největší klub v historii fotbalu," řekl Mourinho v rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC, který s ním vedl bývalý atlet Sebastian Coe.
    
"Ale mojí vášní je Anglie a mé příští kroky povedou tam, pokud možno nadlouho. Dejte mi za pár let dobrý klub," dodal se smíchem kouč aktuálního lídra španělské ligy.
    
Od svého odchodu z Chelsea se Mourinho opakovaně nechal slyšet, jak moc mu anglický fotbal chybí. V ostrovních médiích je osmačtyřicetiletý trenér například považován za možného nástupce Alexe Fergusona v Manchesteru United.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Jiří Bartoška

Bartoška zůstane prezidentem festivalu ve Varech. In memoriam

Kultura
13. 5. 2025
Tour de France - Alpy

Asi se něco chystá. Češi by mohli pořádat start cyklistické Tour de France

Sport
13. 5. 2025
Tom a Jerry

Češi vybudovali největší sbírku myší domácích na světě. Pomůže vědě

Věda a technika
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ