Nový kouč? <span>Neměl by jít proti hráčům,</span> přeje si Čech

18. 5. 2009 16:41
Petr Čech, gólman fotbalistů Chelsea.
Petr Čech, gólman fotbalistů Chelsea.

Petr Čech, gólman fotbalistů Chelsea.Jaký by měl být nový kouč fotbalistů Chelsea? Hlavně podobný tomu současnému, jímž je Nizozemec Guus Hiddink. Přeje si to brankář londýnského klubu Petr Čech.

Podle českého brankáře má zkušený Nizozemec hlavní vliv na výkonnostní růst Chelsea v jarní části sezony, a to především proto, že se na rozdíl od svého předchůdce Luize Felipe Scolariho dokázal vcítit do hráčů a využívat je na těch správných postech.

Hiddink svou dočasnou misi v Chelsea uzavře 30. května ve finále Anglického poháru proti Evertonu. Pak se vrátí k ruské reprezentaci.

"Pan Hiddink obnovil starého ducha Chelsea a přidal některé své vlastní věci. Je vidět, proč měl úspěch všude, kde působil. To není náhoda," uvedl Čech v rozhovoru pro britský magazín Observer.

"Velmi dobře pracuje s hráči. Jeho silou je, že ví, co se skrývá v jeho týmu. Nechce po hráčích, aby dělali věci, které nejsou v jejich povaze. Na něm je skvěle vidět, jak dobře funguje, když trenér umí využívat ty správné lidi na správných místech," vyjmenoval přednosti nizozemského trenéra, pod kterým Chelsea v lize prohrála jen jedinkrát s Tottenhamem a jednou remizovala s Evertonem, zbylých deset zápasů vyhrála.

Čech pochválil Hiddinka i za to, že po svém únorovém nástupu do funkce poznal, co Chelsea nejvíce potřebuje.

Nizozemský trenér Guus Hiddink."V prosinci a v lednu (pod vedením Scolariho) nám chyběla disciplína. Základní věci jsme dělali špatně a ztráceli body. Bylo důležité vrátit se právě k základním návykům a zapracovat na nich," řekla česká brankářská jednička. "Pan Hiddink není z trenérů, kteří toho hodně namluví, když už něco řekne, je to na místě," dodal.

"Je důležité, aby zůstal dlouho, ale chápu, že je těžké poznat, zda se vybraná osoba osvědčí. U pana Scolariho všichni doufali, že bude trenérem Chelsea minimálně pět let, ale nefungovalo to," řekl čech, o jehož zásadním podílu na konci brazilského kouče v londýnském klubu se zhusta spekulovalo.

V souvislosti s novým trenérem Chelsea se nejvíce skloňuje jméno současného kouče AC Milán Carla Ancelottiho, který se podle nepotvrzených informací dokonce s majitelem londýnského klubu Romanem Abramovičem již dohodl na smlouvě. Jako o vážném kandidátovi se hovořilo i o trenérovi chorvatské reprezentace Slavenu Biličovi.

„Moje helma? Hrozně rád bych ji zahodil"

Čech pro Observer rovněž uvedl, že by se rád zbavil své ochranné helmy, kterou nosí od ledna 2007, kdy se vrátil po vážném zranění lebky, kterou mu záložník Readingu Stephen Hunt prorazil kolenem.

"Udivuje mě, jak lidé říkají, že se díky helmě cítím psychicky lépe. Já bych přitom rád hrál bez ní, ale lékaři mi to ještě nedovolili. Dokud doktor neřekne, že to pro mě není riskantní, budu chytat s helmou," řekl Čech.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Poplatek za vstup do Benátek je protiústavní šílenství, uvedl exstarosta

Zahraničí
20. 4. 2025
ilustrační foto

Z pískovny Čavyně směřovalo 300.000 tun materiálu na stavbu dálnice D4

Domácí
20. 4. 2025
ilustrační foto

Chystáte se do USA? Na hranicích vám mohou prohledat mobil i bez důvodu

Zahraničí
20. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ