Po Spartě ostuda: Liverpool nestačil na poslední West Ham

27. 2. 2011 16:59
Liverpool si uřízl ostudu na West Hamu.
Liverpool si uřízl ostudu na West Hamu.

Fotbalisté Liverpoolu po čtvrtečním postupu přes Spartou v Evropské lize propadli v anglické lize. Na půdě dosud posledního celku tabulky West Hamu prohráli 1:3 a přišli o sérii osmi zápasů bez porážky.

Liverpool oproti duelu se Spartou mohl nasadit kanonýra Suáreze, ovšem podobně jako proti pražskému celku se mu v útoku příliš nedařilo. Naopak West Ham byl v ofenzivně mnohem produktivnější.

V 22. minutě si narazil míč Parker a z hranice vápna ho technicky umístil přesně ke vzdálenější tyči. Navíc těsně před půlí zvýšil rovněž velmi dobře umístěnou hlavičkou Ba.

Liverpoolský bek Johnson sice v závěru snížil, ale Carlton Cole v nastavení definitivně rozhodl o výhře West Hamu. Ten se tak dostal ze dna tabulky, kam odsunul Wigan.
V sestavě West Hamu chyběli český záložník Radoslav Kováč i zraněný brankář Marek Štěch.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:
West Ham United - Liverpool 3:1 (22. Parker, 45. Ba, 90. C. Cole - 64. Johnson), Manchester City - Fulham 1:1 (26. Balotelli - 48. Duff).

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Macinka oznámil, že příští týden odletí jednat do Spojených států

Domácí
29. 1. 2026
ilustrační foto

Jestli bude mít Ukrajina zájem, Aero vzkázalo, že může dodat letouny Skyfox

Domácí
29. 1. 2026
ilustrační foto

Trumpovo nasazení gardy a pěchoty do měst už stálo půl miliardy dolarů

Zahraničí
29. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ