Proč jde Bony do City? Může za to trenér i spoluhráč Touré

20. 1. 2015 06:00
Bony Wilfried přestoupil ze Swansea do Manchesteru City.
Bony Wilfried přestoupil ze Swansea do Manchesteru City.

Věří, že přestupem do Manchesteru City udělal to nejlepší rozhodnutí v kariéře. Těší se na Ligu mistrů, nové spoluhráče i trenéra Manuela Pellegriniho. "Řekl mi, že mě v týmu opravdu potřebuje," prozradil Bony Wilfried, bývalý sparťan a nejdražší hráč v historii Swansea.

Ještě před čtyřmi lety hrál v pražské Spartě, před pár dny ale přestoupil za 25 milionů liber (asi 912,5 milionu korun) ze Swansea do Manchesteru City. Zde bude čelit obří konkurenci v podobě hvězdných střelců Sergia Agüerra a Edina Džeka. "Věřím, že je to pro mě ten nejlepší klub," řekl Wilfried v rozhovoru pro Sky Sports News.

Šestadvacetiletý útočník v něm také přiznal, jaké týmy se o něj opravdu zajímaly: Liverpool, Tottenham a Real Madrid. Po krátkém rozhovoru s trenérem Citizens Manuelem Pellegrinim ale Wilfried kývl právě bohatým šejkům. " Mluvil jsem s trenérem, který mi řekl: Opravdu tě tady potřebuju. Budeš součástí našeho projektu, bude tě to tu bavit. Myslím, že je načase, abys udělal další krok ve své kariéře a v životě," prozradil Wilfried slova svého nového kouče.

Klíčovou roli v přestupu hrál i Wilfriedův spoluhráč z reprezentace a opora City Yaya Touré. "Trenér se ho prý vyptával, jaký jsem a jak pracuji. Ale s Yayou jsme v pohodě. Často mi radí, hodně mi pomáhá," řekl Wilfried, který teď možná právě s Tourém debatuje o fotbalovém životě u mocných Citizens. Oba jsou totiž s reprezentací Pobřeží Slonoviny na Africkém poháru národů.

Po něm čeká Wilfrieda fotbalový kolotoč v Anglii - boj o titul v Premier League, souboje v FA Cupu i osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. "Ligu mistrů jsem ještě nehrál a moc ji chci zažít. Nejen jako divák před televizí, ale pěkně v akci na hřišti. To je pro mě motivace," dodal Wilfried, s 20 góly nejlepší střelec anglické ligy v loňském roce. Kolikrát se trefí v tom letošním?

Autor: - mach -Foto: ČTK/AP

Další čtení

Vladimir Putin

Evropa plánuje speciální tribunál. Požene před něj Putina za válku na Ukrajině

Zahraničí
9. 5. 2025
Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
Jedno ze dvou půlročních mláďat levharta cejlonského se v ostravské zoo seznamuje s venkovním výběhem

Levhartí caparti v ostravské ZOO poprvé vyrazili do výběhu. A prý si to moc užívají

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ