Bokroš: Nadávky s Prorokem? Už jsme si to <span>vyříkali</span>

2. 1. 2008 14:13
Nový kouč hokejistů Vítkovic Ernest Bokroš.
Nový kouč hokejistů Vítkovic Ernest Bokroš.

Nový kouč hokejistů Vítkovic Ernest Bokroš.Hokejový trenér Ernest Bokroš dal po demisi ve Zlíně přednost odchodu do Vítkovic, přestože měl na stole i mnohem lukrativnější nabídku z ruského Magnitogorsku. Osmačtyřicetiletý kormidelník dostal od vedení ostravského klubu jediný úkol: dovést mužstvo do play off.

Bokroš střídá u kormidla provizorního trenéra Mojmíra Trličíka, který nahradil odvolaného Miroslava Fryčera. Vítkovice začaly Bokroše lanařit okamžitě poté, co oznámil, že opouští zlínskou střídačku.

To nevymyslíš - Vítkovice jedou v neděli do Zlína 

Už v neděli ho čeká Bokroše zkouška psychiky: se svým novým celkem vystoupí ve Zlíně, kde do neděle působil. Nový kouč Vítkovic se nebojí, že dopadne jako kolega Zdeněk Venera, který i jako spolutvůrce zlínského titulu z roku 2004 musel v roli karlovarského trenéra na stadionu Luďka Čajky uhýbat před sprškou tekutin a lahví.

 

"Pro mě to bude nepříjemný zápas, ale nemyslím, že se tam někdo takový najde. Myslím, že nějaké ovace tam naopak ještě budou," věří Bokroš, který ve Zlíně působil nepřetržitě téměř pět let.

Vítkovicím sice v jednáních vážně nekonkuroval nikdo z extraligových rivalů, ale hlavního kandidáta jim mohl do ruské superligy odlákat bohatý Magnitogorsk. "Bylo by velice těžké tam odejít teď v rozehrané sezoně. Před sezonou je to něco jiného, když si může člověk připravit mužstvo a udělat systém. Přechod v extralize je snadnější, je to ulehčené tím, že znám soutěž a jednotlivá mužstva," uvedl Bokroš.

Moc času na herní obrození Vítkovic však nový trenér nemá, jen do konce týdne čekají mužstvo tři zápasy. Bokroš se s hráči přitom osobně seznámil až ve středu. "Měl jsem jen krátkou řeč. Přišel jsem pomoct klubu, tím pádem i samotným hráčům. Od nich budu vyžadovat maximum," prohlásil Bokroš.

Osud ho ironicky zavál do tábora, který je od semifinálové série v roce 2005 se Zlínem ve stálém napětí. Vzájemné zápasy provázejí nadávky mezi hráči i střídačkami. "Je to sport, tyhle situace k tomu patří. Ode dneška budu bojovat za Vítkovice a možná budu nadávat zlínským hráčům. Teď už ani nevím, na koho jsem kdysi řval," řekl Bokroš.

Od společného působení ve Zvolenu se neměl zrovna v lásce s Ivem Prorokem. Ti dva na sebe nevybíravě pokřikovali i během posledního vzájemného souboje v Ostravě. "Dneska jsme si o tom povídali. To jsou životní situace, které vás do toho dostanou. I na děti křičíte, ale přitom je máte rádi. Taky někdy zlobí," odlehčil konflikt Bokroš.

Foto: ČTK

Další čtení

Ukrajina má všechny signály o obnovení pomoci USA, řekl Zelenskyj

Zahraničí
10. 7. 2025
ilustrační foto

Většina rybníků je v pořádku, ale někde už platí zákazy koupání

Domácí
10. 7. 2025
ilustrační foto

V Kyjevě zabili plukovníka tajné služby. Vrah měl pistoli s tlumičem

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ