Bývalý hokejový reprezentant a trenér Lubina podlehl rakovině

14. 9. 2021 09:35
Bývalý hokejový reprezentant a trenér Lubina podlehl rakovině.
Bývalý hokejový reprezentant a trenér Lubina podlehl rakovině.

Bývalý hokejový reprezentant a trenér Ladislav Lubina podlehl v 54 letech rakovině mozku. O úmrtí držitele bronzu ze zimních olympijských her v Albertville 1992 a tří medailí stejné hodnoty z mistrovství světa, který vybojoval ligový titul s Pardubicemi, informoval server denik.cz.

Kromě Pardubic Lubina krátce působil také v Dukle Jihlava a v Třinci, zahrál si i ve Finsku, Německu a Švýcarsku. S 910 ligovými zápasy byl dlouho rekordmanem české nejvyšší soutěže, v sezoně 1990/91 byl s 41 góly nejlepším střelcem ligy. Za reprezentaci odehrál 121 utkání a vstřelil 26 branek.

Po ukončení hráčské kariéry přešel Lubina na trenérskou dráhu, v extralize vystřídal Pardubice, Brno a Slavii Praha. S Pardubicemi slavil v roce 2012 titul jako asistent trenéra. Vedl i Nové Zámky na Slovensku či Pavlodar v Kazachstánu, v českých nižších soutěžích trénoval Trutnov, Dvůr Králové a naposledy Prostějov.

V červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina z místa nehody utekl, za více než šest hodin se přihlásil na policii. V květnu 2009 byl za nehodu, útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na dva roky podmíněně.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Taneček David

Další čtení

ilustrační foto

Praha slavnostně otevře nový most přes Vltavu

Domácí
17. 4. 2026

Výstava Vojta Náprstek Reloaded připomíná Náprstkovo 200. výročí narození

Kultura
17. 4. 2026
Bejrút, Libanon

Příměří mezi Libanonem a Izraelem přivítali zástupci EU, Francie či Íránu

Zahraničí
16. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ