Hlasitost jejich chorálů naháněla husí kůži. Fanoušci brněnské Komety předvedli ve slávistické O2 areně "nadhokejovou" atmosféru. Jenže ukázali i svou stinnou, méně sympatickou tvář.
Pokud sportem netknutý pražský obyvatel vystoupil po páté hodině na stanici metra Českomoravská, musel se vyděsit, že vystoupil kdesi pod hradem Špilberk. Všudypřítomný brněnský hantec a modrobílé barvy příliš nenasvědčovaly tomu, že se člověk nachází na území Prahy.
Přijeli fanoušci Komety, samozvaní šlechtici, a bylo je pořádně slyšet. Kdo uvízl v obrovské frontě před turnikety vysočanské haly, musel by jen díky vdechování alkoholických výparů nadýchat minimálně promili.
Oproti ledovému počasí venku bylo v hale pořádné horko. Brněnští fandové obsadili z velké části téměř celou halu. A když sborově začali zpívat své chorály, zvukově doslova vymazali slávistický sektor. Start utkání se však kvůli nim opozdil, led zbytečně zaházeli konfetami. "Když už dám za lístek tři stovky, uděláme za ty prachy totální bordel," zakřičel jeden z fanoušků. V utkání však nelétaly na led jen konfety, ale i pivo či jablka.
Příznivci Brna fandili jako jeden muž. Tleskali děda i pětiletý klučina. Stejně ale i sborově nadávali a polévali ostatní pivem. Nadšeně dávali najevo svůj patriotismus, když však kotel slávistů zachraňoval na počet prohraný fanouškovský souboj množstvím nápaditých kreseb a transparentů, reagovali agresivitou, bez nápadu.
Když obrovská masa lidí v hale jako jeden muž začala mávat šálami a poskakovat, mnoho diváků s vytřeštěnýma očima očekávalo snad i propad tribuny. Parádní zážitek poté zkazilo vyvolávání konfliktů v útrobách haly, kde museli zasahovat i těžkooděnci.
Vznikla paradoxní situace, kdy si člověk v nejmodernější hale v Česku chvílemi připadal jako na pokleslé vesnické zábavě. Přitom podobnou atmosféru u nás i ve světě na hokeji zažije jen stěží.
Fanoušci Slavie po prohře raději houfně utíkali ze stadionu. Brněnští šlechtici podobně jako švédský král Carl Gustaf ukázali i svou odvrácenou, chvílemi nechutnou tvář.