Hubáček: Do kabiny se vrátil život, víc pracujeme i v tréninku

22. 1. 2017 18:57
Útočník hokejových Pardubic Petr Hubáček.
Útočník hokejových Pardubic Petr Hubáček.

Hokejisté Pardubic sice ve druhém utkání pod vedením nových trenérů prohráli na ledě Sparty a nenavázali tak na předešlou výhru nad Třincem, útočník Petr Hubáček však opouštěl O2 arenu s pocitem dobře odvedené práce. Hra Dynama se podle něj zlepšila a Východočeši jsou připraveni bojovat o to, aby sezona neskončila velkým neúspěchem.

"Nezískali jsme žádný bod, což je hlavní, ale byl to dobrý zápas i výkon. Ukázali jsme změnu, která nastala po úterku, kdy se změnil celý management," řekl Hubáček a poukázal na pardubický velký třesk, po kterém se změnilo celé vedení klubu i trenéři a mužstvo nově převzal Miloš Holaň s asistenty Pavlem Markem a Otakarem Janeckým.

"Skladba i intenzita tréninku se změnila o dva levely. Jako kdyby se částečně vrátil do pardubické kabiny zpět život," uvedl mistr světa z roku 2010 a ocenil náročnost i energičnost nových trenérů. "Jako hráč cítíte, že máme v trenérech oporu, což je největší změna v dosavadním fungování sezony," řekl Hubáček.

Pardubice sice ve víkendovém dvojutkání proti týmům z horní poloviny tabulky získaly jen dva body, ale podle sedmatřicetiletého útočníka byl klíčový výkon. "Je to fajn odrazový můstek do závěrečné fáze sezony. Je pro nás špatně rozehraná a bude ještě hodně těžká. Nechci, aby to vyznělo špatně oproti předchozí situaci, ale jako hráč cítím cíl na konci sezony," uvedl brněnský odchovanec, jenž se do extraligy vrátil loni z angažmá ve Finsku.

Na Spartě se Dynamo dostalo do hry až za stavu 0:3 a pomohlo mu pětiminutové vyloučení Michala Řepíka plus přesilovka pět na tři. "Pomohlo nám to, dali jsme na 3:1, pak i na 3:2. Jeden z faktorů to byl, protože Sparta měla zejména v první polovině utkání výborné pasáže. Celkově ale na naší střídačce bylo až do šedesáté minuty nadšení a víra, že můžeme vyrovnat," uvedl Hubáček. "Někdy ze zápasu odcházíte naštvaný a spráskaný, tak dnes sice nemáme body, ale člověk půjde do autobusu alespoň s fajn pocitem," dodal.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jezdec kategorie Moto2 Filip Salač

Dramata na Masarykově okruhu: Salač na bedně, premiérová výhra pro Danishe

Sport
21. 6. 2026
ilustrační obrázek

Kabinet se zaměří na dřívější odchod do penze pro vybrané profese, slíbil Babiš

Domácí
21. 6. 2026
ilustrační obrázek

Čtyři dny plné literatury v Mariánských Lázních: Knižní lázně uzavírají svůj program

Domácí
21. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ