Slavia má opět trable s gólmany, jeden skončil na kapačce

22. 9. 2010 09:15
Miroslav Kopřiva úterní utkání s Českými Budějovicemi nedochytal.
Miroslav Kopřiva úterní utkání s Českými Budějovicemi nedochytal.

Od Miroslava Kopřivy si ve Slavii slibovali, že vyřeší nepříjemně časté problémy v červenobílém brankovišti. Bývalý gólman Kladna však musel být střídán už ve druhém kole. Nikoliv vinou špatného výkonu, ale kvůli zdravotním problémům.

Chytat za sešívaný klub, to byla v uplynulých dvou sezonách pořádně nevděčná práce. Gólmani se ve slávistickém brankovišti střídali častěji než děti u stánku se zmrzlinou. Stanislav Neruda, Dominik Furch, Robert Slipčenko, Milan Hnilička, Zdeněk Orct. Ti všichni si to spíše bez úspěchu vyzkoušeli.

A tak přišel ještě nedávno reprezentační gólman z hokejově umírajícího Kladna, který měl pozvednout značně poničenou ceduli s nápisem "slávistický gólman". V prvních dvou kolech se mu to dařilo, výrazně se podepsal pod výhry nad Litvínovem a Zlínem. Proti Českým Budějovicím to ale v úterý mělo být jinak.

Do konce úvodní třetiny zbývaly necelé dvě minuty, když se Kopřiva po lehkém zákroku neměl k tomu, postavit se zpátky na brusle. Po chvilce pokleku na ledě zamířil na střídačku, ze které už opačným směrem cestoval Slipčenko.

Robert Slipčenko už opět stráží slávistickou branku."Má něco se šíjí. Nevypadal dobře, dostal kapačku a teď je v nemocnici na vyšetření. Nemohl se vůbec hnout," řekl po utkání asistent slávistického trenéra Jiří Čelanský. Na jak dlouho červenobílou jedničku mezi tyčemi problémy se zády vyřadí ze hry, nedokázal odpovědět.

Už ve čtvrtek přitom čeká Slavii tradiční derby se Spartou. "Uvidíme, jaká bude situace. Pokud se nezlepší, půjde do branky Skippy (Slipčenko) a z Berouna povoláme Dominika Furcha," dodal Čelanský.

Slipčenko tak momentálně zažívá smíšené pocity. Sice se z pozice dvojky dostal v úvodu sezony rychle do branky, ale určitě by uvítal jiný důvod než zranění spoluhráče. "Bylo to těžké, ale rychle se mi s tím podařilo srovnat a dostal jsem se do zápasu," řekl po utkání pětadvacetiletý gólman.

Ten se se svým o rok starším kolegou o jeho problémech nebavil: "Vůbec jsme spolu nemluvili. On šel rovnou k doktorovi a pak už jsem ho v šatně neviděl." Jestli ho v šatně neuvidí ani ve čtvrtek, čeká ho další sledované pražské derby.

Autor: Jan FaitFoto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ