Straka v NHL neuspěl a vrací se do extraligové Plzně

20. 6. 2017 13:14
Útočník Petr Straka se vrací zpět do české extraligy.
Útočník Petr Straka se vrací zpět do české extraligy.

Hokejový útočník Petr Straka se po osmi letech v zámoří vrací do extraligové Plzně. Pětadvacetiletý hráč, který má na kontě tři starty v NHL za Philadelphii, podepsal s mateřským klubem roční smlouvu.

"Petr je plzeňský odchovanec, strávil hodně dlouhou dobu v zámoří, kde nakouknul i do NHL. Rozhodl se vrátit do Evropy a jsme rádi, že se rozhodl jít k nám. Je to bojovník, pracant, který je schopný dávat góly. Věřím, že nám pomůže ve všech činnostech," uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák na klubovém webu.

Straka odešel do zámoří v roce 2009 a nejprve čtyři roky působil v juniorské soutěži QMJHL. Následně podepsal smlouvu s Philadelphií, ale do NHL nakoukl jen krátce. V sezoně 2014/15 odehrál tři utkání, jinak působil na farmě v AHL. V posledním ročníku odehrál za Albany 38 zápasů s bilancí čtyř branek a devíti asistencí.

"Je příjemné byt zpátky doma. V Plzni jsem nehrál od juniorky. Už se hrozně těším, až si zahraju před plzeňskými fanoušky na domácím ledě," řekl Straka.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Andrej Babiš

TI vyzvala Babiše zveřejnit stanovy svěřenského fondu. Babiš: Jste zkorumpovaní!

Domácí
29. 1. 2026
Andrej Babiš

Babiš nezvažuje odvolání Macinky. Spolupracuje prý výborně

Domácí
29. 1. 2026
ilustrační obrázek

Kratom z Česka zaplavil Ukrajinu, policie zabavila půl tuny drog

Zahraničí
29. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ