Třinec týden odpočíval. Růžička: Uvidíme, zda to bude výhoda

1. 4. 2019 14:49
Útočník Třince Martin Růžička vyzdvihl ofenzivní sílu Plzně před semifinálovými zápasy.
Útočník Třince Martin Růžička vyzdvihl ofenzivní sílu Plzně před semifinálovými zápasy.

Hokejisté Třince mají před semifinálovou bitvou s Plzní o týden delší prostor k regeneraci sil. Podle nejproduktivnějšího hráče dosavadního play off Martina Růžičky to ale nutně pro Oceláře výhoda být nemusí.

Zatímco Oceláři už v pondělí získali ve Vítkovicích čtvrtý postupový bod, Plzeň přemohla Olomouc až o pět dnů později v posledním možném utkání.

"Je to play off a všichni se vydají ze všech sil. Nevím, zda to bude hrát roli, ale my jsme uvítali, že jsme hráli čtyři zápasy a měli jsme čas si odpočinout, doléčit se, potrénovat a připravit se na další kolo," řekl třiatřicetiletý útočník Třince, který ve čtvrtfinále nastřádal tři góly a pět asistencí.

V aktuální sezoně vždy ve vzájemných zápasech Třince a Plzně platilo, že vítězily hostující týmy. "Nevím, čím by to mohlo být. My do každého zápasu jdeme s tím, že chceme uspět, ať je to v Plzni nebo třeba ve Varech. S tím do toho jdeme," řekl Růžička. "Mají velkou sílu v útoku, dobře jim teď chytá brankář. My se podíváme na jejich hru na videu a uvidíme, co budeme chtít hrát. Záleží také, jak série začne," prohlásil Růžička, jehož tým rozehraje sérii ve středu a ve čtvrtek na domácím ledě.

Délkou čtvrtfinálového souboje Plzně s Olomoucí tolik překvapen nebyl. Třetí tým dlouhodobé části přetlačil Hanáky až v rozhodujícím sedmém duelu. "Olomouc hrála výborně už v základní části, nehrálo se nám s nimi lehce doma ani u nich. V play off jen vystupňovali výkonnost a hráli výborně. Myslím, že to bude těžká série," řekl Růžička.

Podle něj má Plzeň velkou sílu v ofenzivě. "Jestli se nemýlím, tak dala nejvíce gólů. Sílu v útoku mají, ale my taky. Ale je to play off a ty zápasy můžou být jiné," mínil Růžička. "Plzeň má také výborného gólmana. Bude to lehce jiný soupeř než Vítkovice, ale musíme se na něho dobře připravit a vlítnout na to," prohlásil Růžička, podle nějž se Oceláři výhradně na útok s Janem Kovářem a Milanem Gulašem chystat nebudou. "Podíváme se určitě na video, ale nebude to jen o nich. Musíme se připravit na ně jako na celou Plzeň," dodal.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Jaroslav Ožana

Další čtení

Demonstrace v Londýně (2025).

Celý svět to ví, ale Moskva přesto odmítla odpovědnost za sestřelení letu MH17

Zahraničí
13. 5. 2025
Sněhová Mapa republiky

Sněhová Mapa republiky se pořád drží. Morava už ale odtála

Domácí
13. 5. 2025

Výroba masa v Česku stoupá. Nejvíc vepřového a kuřecího

Domácí
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ