Vítkovice rozdrtily Pardubice a vynutily si sedmý zápas

18. 3. 2012 21:10
Vítkovice dokázaly prodloužit sérii do sedmého zápasu.
Vítkovice dokázaly prodloužit sérii do sedmého zápasu.

Mohlo být rozhodnuto a Pardubice se mohly stát dalším semifinalistou. Vítkovice ovšem doma předvedly heroický výkon, využily hned čtyři přesilové hry, nastřílely soupeři šest branek a po týmovém a bezchybném výkonu si vynutíly sedmý zápas, který rozhodne o postupujícím.

Pokud se Vítkovice jako loňský finalista nechtěly se sezonou rozloučit už ve čtvrtfinále, musely nutně šesté utkání vyhrát a vrátit sérii na pardubický led. K tomu, aby sérii prodloužily, už chtěl napomoci i gólman Málek, který se vrátil do branky Ostravanů. Už v úvodu měli domácí šance, tu největší Sloboda po střele od modré čáry v přesilové hře. Po chybě obránce Píšy se do samostatného úniku prodral Viktor Ujčík a pronásledován dvěma pardubickými hráči dokázal Růžičku marně se natahujícího na brankové čáře překonat kličkou do backhandu.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Ujčík, 23. Ujčík (Kudělka, Burger), 24. Klimek (Kudělka, Sloboda), 33. Pohl (Burger), 40. Punčochář (J. Káňa), 45. Ujčík (Kudělka, Klimek) - 26. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 7103. Stav série: 3:3.


Sestavy:
Vítkovice: Málek - Sloboda, Sedlák, Voráček, Kudělka, Punčochář, Koma - J. Sýkora, Húževka, T. Káňa - Pohl, Burger, Klimek - Ujčík, Štefanka, Szturc - Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička (24. Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Havíř - Kolář I, Koukal (32. Markovič), Starý - Cetkovský, T. Zohorna, Rákos - Bartek, Elkins, Somík - Semorád, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

I do druhé dvacetiminutovky Vítkovičtí vlétli a zásobovali Růžičku střeleckými pokusy. A po pouhých sedmi vteřinách pobytu Kousala na trestné lavici se veterán Ujčík prosadil podruhé, celkově v sérii už popáté. Na modré čáře si najel do středu, Růžička se nestihl přesunout a inkasoval podruhé. Téměř ihned po gólu putoval na trestnou lavici další pardubický hráč a pohých 28 vteřin po druhé brance přišla i třetí. Od modré pálil Klimek, Růžička neviděl a rezignovaně přepustil své místo Salfickému.

A jako by se s přesilovkovými góly roztrhl pytel, Pardubice dokázaly potrestat vyloučení vítkovického hrdiny Ujčíka. Nahození z rohu doklepnul mezi Málkovy betony Somík. Těsně po polovině základní hrací doby si však Vítkovičtí vzali pohodlné tříbrankové vedení zpět. Pardubice jim to ovšem pořádně usnadnily, konkrétně tedy gólman Salfický. Ten vyjel z branky, nepřesně rozehrál a namazal Pohlovi na gól do odkryté klece.

A kanonádu v rámci druhého dějství zakončil 58 sekund před sirénou další využitou přesilovkovou trefou vítkovický Punčochář. Do třetí třetiny tak šli domácí poměrně v klidu a bez obav, navíc po čtyřech a půl minutách dokázali využit další početní výhodu. Střelou pod víko zkompletoval Ujčík hattrick. Po šestém zásahu ještě zápas okořenila potyčka domácího Slobody s Borerem, a také zranění diváka v hledišti. Poté už se zápas jen dohrával, Vítkovice si jasnou výhrou vynutily sedmý rozhodující zápas.

Autor: Tereza VelikovskáFoto: ČTK

Další čtení

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Před 85 lety byla zřízena v rámci RAF první československá peruť

Zahraničí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ