Němci přehráli Nory a utkají se s českým týmem

2. 5. 2007 17:34
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoHokejisté Německa porazili v rozhodujícím utkání o účast v osmifinále mistrovství světa Norsko 5:3 a ve čtvrtek budou prvním soupeřem českého týmu ve skupině E. Večerní utkání mezi Kanadou a Slovenskem rozhodne o vítězi základní skupiny C.

Favorizovaní Němci začali klíčový duel dobře a v první třetině si zásluhou gólů v přesilovkách stihli vypracovat dvoubrankový náskok. Ten se však bleskově rozplynul zkraje druhé třetiny, kdy se během rozmezí pouhých 102 vteřin trefili postupně Mats Trygg, Ask a také Lars Erik Spets, který posunul Nory do vedení.

Seveřané si ho však také dlouho neužili, neboť po dalších 35 vteřinách od jejich vedoucího gólu vyrovnal svou druhou trefou v utkání Wolf. Němci se uklidnili, k vedení jim o chvilku později pomohla další přesilovka a úspěšný zásah Trippa. V polovině utkání přidal Barta pátou branku a Norové už na další zvrat síly nenašli. Nepomohla jim ani téměř dvouminutová hra bez brankáře.

Výsledek - skupina C:

Norsko - Německo 3:5 (0:2, 3:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Mats Trygg (Bastiansen, Olimb), 24. Ask (Lund, P. Thoresen), 24. L. E. Spets (M. Hansen, J. Andersen) - 9. Hackert (Gogulla, Ančička), 15. Wolf (Gogulla, Dietrich), 25. Wolf (Hackert), 27. Tripp (Bakos, Ančička), 33. Barta (Wolf). Rozhodčí: Ronn (Fin.) - Eglitis (Lot.), Kicha (Ukr.). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. Diváci: 2200.

Tabulka základní skupiny C:
1. Slovensko 2 2 0 0 0 8:1 6
2. Kanada 2 2 0 0 0 7:4 6
3. Německo 3 1 0 0 2 8:11 3
4. Norsko 3 0 0 0 3 5:12 0

Foto: archiv  

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ