Jágr chce na MS i <span>zůstat v Omsku,</span> píší ruská média

26. 3. 2010 13:53
Objeví se Jaromír Jágr opět v reprezentačním dresu?
Objeví se Jaromír Jágr opět v reprezentačním dresu?

Objeví se Jaromír Jágr opět v reprezentačním dresu?Nejbližší budoucnost Jaromíra Jágra? Prý účast na květnovém mistrovství světa v Německu a následné prodloužení smlouvy s ruským Omskem. Alespoň podle pátečních zpráv listu Sovětskij Sport, pro který se měl v tomto smyslu nejlepší český hokejista historie vyjádřit.

Všeobecně se přitom spíše počítá s Jágrovým návratem do slavné NHL, kde o něho mimo jiné před rokem velmi usiloval Edmonton. Podle pátečního vydání ruských novin však Jágr chce zůstat na Sibiři, kde mu 30. dubna končí smlouva.

ČTĚTE TAKÉ: Jágrova budoucnost. Omsk se loučí, Edmonton čeká

"Rád bych hrál i nadále za Avangard, mám to tam rád. Chtěl jsem pro naše fanoušky něco vyhrát, ale nepodařilo se. Rád bych zůstal v Rusku. Ale v příští sezoně chci také něco velkého dokázat. Moje kariéra bude brzy u konce a nechci ji zakončit takhle," překvapil Jágr.

Stejně nečekaná je informace o Jágrově zájmu reprezentovat po dlouhé olympijské sezoně na mistrovství světa. "Mistrovství světa začíná až... Já nevím, co se mnou bude. Vůbec nemám tušení," řekl při své návštěvě Česka v minulém týdnu Jágr.

Ten své myšlenky k šampionátu pro ruský list ještě více rozvedl: "Dohodl jsem se s reprezentačním trenérem Vladimírem Růžičkou, že mu zavolám za dva nebo tři týdny. Na mistrovství světa chci hrát. Být šest měsíců mimo je v mém věku hodně. To si nemůžu dovolit."

"Musím dřít každý den, abych se udržel ve formě. Šampionát je pro mě velká motivace. Bohužel v úterý jsem si zranil nohu při basketbalu, ale doufám, že to příští týden bude v pořádku," dodal Jágr

Foto: Robert Sedmík

Autor: - fit -

Další čtení

Lužní lesy na Moravě zůstanou chráněné. Poslancům ANO navzdory

Domácí
5. 11. 2025
ilustrační foto

Letadlo v Louisville se po vzletu zřítilo. Sedm mrtvých, i na zemi

Zahraničí
5. 11. 2025
ilustrační foto

Potíže na orbitě. Návrat tchajkonautů se odkládá kvůli kosmickému smetí

Věda a technika
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ