Náhrada za Rallye Dakar? <span>Nejspíš Argentina</span>

8. 1. 2008 19:22
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoHned několik jihoamerických zemí se už nabídlo organizátorům Rallye Dakar, že by jim pomohlo uspořádat v budoucnu náhradní závod na svém území. Za největšího favorita se označuje Argentina.

Africká soutěž byla letos zrušena kvůli obavám z teroristických útoků na území Mauritánie.

"Jsou asi tři nebo čtyři vážní zájemci. My jsme ale favoritem číslo jedna," řekl německé agentuře DPA argentinský promotér David Ely, který se snaží zlákat dakarský peloton právě do své země. Ely bude od středy jednat v Paříži s organizátory ze společnosti ASO. Rozhodnout by se podle něj mělo do týdne. Zájem o pořádání projevily i Brazílie a Chile, některé etapy by se mohly odjet také na území Peru a Bolívie.

ČTĚTE TAKÉ: Dakar teroristům odolá, míní pilot Loprais

Společnost ASO prý zvažuje i možnost závodit v Číně, Rusku nebo v Austrálii. "Nemyslím. Jižní Amerika je nejen nejlepší, ale vlastně i jedinou možností," prohlásil chilský motocyklový závodník Carlo de Gavardo, který se snaží přilákat atraktivní závod do své vlasti. V pondělí informovali organizátoři závodníky o variantě, že by se na jaře odjel náhradní závod na pomezí Maďarska a Rumunska.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Letos chce nakupovat v Black Friday třetina Čechů. Patříte mezi ně?

Domácí
16. 11. 2025

Sázava na Benešovsku vybudovala nový sběrný dvůr za 36 milionů Kč

Domácí
16. 11. 2025

Anna Honzáková byla první absolventkou české lékařské fakulty

Domácí
16. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ