Dopovala? Vycházející sprinterská hvězda může přijít o šampionát

28. 8. 2019 17:29
Sprinterka Briana Williamsová.
Sprinterka Briana Williamsová.

Juniorská mistryně světa v bězích na 100 i 200 metrů Briana Williamsová z Jamajky čelí podezření z dopingu. V jejím těle zjistila kontrola zakázané diuretikum hydrochlorothiazid (HCTZ) a teprve sedmnáctileté sprinterce hrozí, že přijde o start na mistrovství světa v Dauhá. Podle pravidel IAAF jí hrozí až čtyřletý trest, diuretiky je možné maskovat užití jiných dopingových látek včetně steroidů.

Williamsová popřela, že by úmyslně porušila pravidla. Její právník řekl agentuře Reuters, že HCTZ se do jejího těla dostal prostřednictvím léku, o jehož užití sportovkyně informovala v příslušném formuláři při dopingové kontrole. "Nezávislý test potvrdil přítomnost diuretika v léku, látka ale nebyla uvedena ve složení," řekl právník Emir Crowne.

Williamsová ovládla oba sprinterské závody na loňském juniorském MS v Tampere. Na letošním domácím seniorském šampionátu v Kingstonu doběhla třetí na stovce v novém národním juniorském rekordu 10,94 a kvalifikovala se do Dauhá. Jamajská nominace má být zveřejněna 6. září, šampionát začne o tři týdny později.

Autor: ČTK Foto: ČTK , LEHTIKUVA/Kalle Parkkinen

Další čtení

Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025
ilustrační foto

Prezident udělil čtyři milosti. I samoživitelkám. Děti by přišly o mámu

Domácí
3. 7. 2025

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ